Kino letnie na placu Teatralnym. Ale ilość miejsc na widowni jest ograniczona

0
1023
plac teatralny kino letnie
fot. ZielonaNews.pl

Na placu Teatralnym w ostatnich tygodniach obywały się koncerty. Teraz Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na seans w letnik kinie.
Kino letnie na placu Teatralnym

– Już w najbliższy piątek (3 lipca), o godzinie 21.30, spotkamy się na Placu Teatralnym, na pierwszym seansie Kina Letniego. Tego dnia zobaczymy aż dwa filmy, nagradzane na Solanin Film Festiwal – informuje ZOK.
W letnim kinie zostanie wyświetlony film  “Ja i mój tata” (Najlepsza fabuła 2017, 30 min.), a także „Mocna kawa wcale nie jest taka zła” (Grand Prix 2014, 50 min.). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale ilość miejsc na widowni na Placu Teatralnym jest również ograniczona do 150 osób. Nalezy także pamiętać o o zachowaniu wszystkich zasad związanych z reżimem sanitarnym, w tym o zachowaniu 2-metrowego dystansu lub noszeniu maseczek.
OPISY FILMÓW

“Ja i mój tata” (Najlepsza fabuła 2017, 30 min.)
Paradokumentalna fabuła opowiedziana z perspektywy Dawida (Łukasz Simlat), który przepracowuje skomplikowaną relację z chorym na Alzheimera ojcem (Krzysztof Kowalewski). Film został skonstruowany z nieruchomych zdjęć opatrzonych narracją spoza kadru oraz w pełni aktorskich epizodów, odsłaniających codzienną rzeczywistość choroby oraz proces jej oswajania. Dawid musi się zmagać nie tylko z klinicznymi objawami, lecz także z brakiem wyrozumiałości otoczenia.
„Mocna kawa wcale nie jest taka zła” (Grand Prix 2014, 50 min.)
Jacek nie widział swojego syna przez 18 lat. Niespodziewanie syn pojawia się z wizytą u ojca na wsi. Film opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy są zbyt uparci, aby się pogodzić i powiedzieć sobie co czują. W uzyskaniu zgody pomaga im żywiołowa kobieta, która od kilku lat żyje z Jackiem, oraz pewien mały chłopiec.

Źródło: Zielonogórski Ośrodek Kultury

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here