Kilkudziesięciu policjantów na drogach podczas weekendu. Zabrano sześć praw jazdy

0
180
fot. KMP Zielona Góra

W ostatni weekend wakacji 74 zielonogórskich policjantów czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach naszego powiatu.-  Większość z ujawnionych wykroczeń dotyczyła nadmiernej prędkości. 6 kierujących straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie o 50 km/h dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym – informuje zielonogórska policja.
 Kilkudziesięciu policjantów na służbie

Za nami ostatni weekend wakacji. W tym czasie wiele osób podróżowało po Polsce pokonując czasami nawet kilkuset kilometrowe trasy powracając do domów przed rozpoczęciem roku szkolnego. Nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących osób korzystających z dróg przebiegających przez nasz powiat czuwali policjanci zielonogórskiej komendy. Już od piątku 28 sierpnia codziennie kilkudziesięciu policjantów służb prewencyjnych, kryminalnych i ruchu drogowego dbało o bezpieczeństwo w miastach i gminie oraz na drogach powiatu.

Śmiertelne potrącenie
Niestety w czasie tego weekendu doszło w Zielonej Górze do śmiertelnego potrącenia na przejściu dla pieszych. Sprawca potrącenia został zatrzymany. Policjanci wzywani byli również codziennie do kilkunastu kolizji drogowych. Podczas weekendu zatrzymanych zostało także 2 kierujących pod wpływem alkoholu, 2 osoby poszukiwane i jeden kierujący z zakazem prowadzenia pojazdów. Wśród ujawnionych 124 wykroczeń drogowych większość to były przekroczenia dozwolonej prędkości. W czasie tego weekendu zielonogórscy policjanci zatrzymali prawa jazdy aż 6 kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here