Kilka placówek w Zielonej Górze złamało zakaz handlu

2
1048
Designed by Freepik

W pierwszą niedzielę objętą zakazem handlu, inspektorzy pracy sprawdzili ponad 7 tys. placówek handlowych na terenie całego kraju. Większość z nich była zamknięta, natomiast w pozostałych ponad 2,5 tys. placówek, które były otwarte, przeprowadzili czynności kontrolne. W większości skontrolowanych placówek handlowych przestrzegano obowiązujących przepisów. Zdarzyły się jednak złamania zakazu. 

26 placówek na terenie województwa lubuskiego złamało zakaz?

W województwie lubuskim otwartych było 106 placówek z czego 26, zdaniem Państwowej Inspekcji Pracy, złamało zakaz handlu. – W trakcie kontroli stwierdziliśmy 106 placówek handlowych czynnych. Z tego, naszym zdaniem, 26 z nich złamało zakaz handlu. Nie dotyczy to aż 26 przedsiębiorców, ponieważ są w tym ze dwie sieci handlowe małych sklepów z alkoholem – wyjaśnił nam Andrzej Machnowski, z-ca Okręgowego Inspektora Pracy. Niektóre z placówek we wpisie do działalności gospodarczej wpisały, jako przeważającą działalność, handel papierosami. – Oni uważają, że mogą handlować, my uważamy, że nie mogą i dlatego kierujemy sprawę do sądu. Ten z kolei będzie rozstrzygał, czy jest to naruszenie, czy ich działanie jest zgodne z odstępstwami wymienionymi w ustawie – tłumaczy A. Machnowski.

Złamanie zakazu handlu w Zielonej Górze

W Zielonej Górze było otwartych 10 placówek, z czego 4 naruszające prawo. Poza własnymi kontrolami PIP reaguje także na zgłoszenia telefoniczne. – Zgłoszeń telefonicznych na całe województwo było 18. W ramach tych zgłoszeń 12 placówek naruszyło zakaz handlu – wyjaśnia A. Machnowski.  Zgłoszenie dotyczące naruszania zakazu handlu w całym województwie można zgłosić pod numerem telefonu 601 786 651 w każdą niedzielę objętą zakazem w godzinach od 8:00 do 20:00.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here