Kierująca fiatem wjechała w pieszych na pasach (WIDEO Z MONIOTORINGU)

0
1862
fot. KMP Zielona Góra

W Zielonej Górze doszło do potrącenia dwóch osób pieszych przez kierującą fiatem. – Policjanci publikują nagranie wypadku ku przestrodze i po raz kolejny proszą o ostrożność na drogach – informuje zielonogórska policja.

Potrącenie dwóch osób na pasach

W niedzielę, 6 listopada, doszło do potrącenia dwóch osób na przejściu dla pieszych. Kierująca osobowym fiatem na przejściu dla pieszych przy ul. Sikorskiego nie zahamowała i potrąciła dwie osoby. – Piesi znajdowali się już na środku przejścia gdy wjechała w nich kierująca fiatem. Mężczyzna ze złamaną ręką trafił do szpitala. Kierująca będzie odpowiadała za spowodowanie wypadku drogowego. Kodeks karny przewiduje za to karę pozbawienia wolności do 3 lat – informuje zielonogórska policja.

Policja apeluje by dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, ale także do warunków atmosferycznych, szczególnie w okresie jesiennym. – O szczególną ostrożność prosimy w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań. Zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i osób kierujących hulajnogami. Pamiętajmy jednak, że niechronionych uczestników ruchu drogowego także nic nie zwalnia z obowiązku zachowania ostrożności, dlatego zanim przejdą lub przejadą na drugą stronę jezdni, powinni się upewnić, że mogą to zrobić w sposób bezpieczny! – tłumaczy policja.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here