Kierowcy ciężarówek wjeżdżają na wiadukt przy ul. Zjednoczenia. Policja prowadzi kontrole

0
477
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego pojawili się dzisiaj na remontowanym wiadukcie przy ulicy Zjednoczenia. – Zatrzymywali kierujących samochodami ciężarowymi, którzy zlekceważyli znak zakazu wjazdu dla pojazdów powyżej 3,5 tony, stwarzając  niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu – informuje zielonogórska policja.
Wykonawca poinformował, że samochody ciężarowe wjeżdżają na wiadukt

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego otrzymali informacje od kierujących oraz wykonawcy prac na remontowanym wiadukcie przy ulicy Zjednoczenia, że kierujący samochodami ciężarowymi lekceważą znak zakazu wjazdu pojazdów powyżej 3,5 tony.

– Takie działanie sprawia realne niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi, gdzie jest przewężenie oraz trudności w przejechaniu dużego pojazdu. Ale co istotne, osłabiona konstrukcja remontowanego wiaduktu nie może być narażona na nadmierne obciążenie, grozi to poważniejszymi jeszcze uszkodzeniami – informuje policja.

Będą kolejne kontrole
Zielonogórska policja informuje, że wczoraj patrole ruchu drogowego pojawiły się przy wjazdach na wiadukt i wszyscy kierujący, którzy zlekceważyli znak zakazu wjazdu byli zatrzymywani i rozliczani za popełnione wykroczenie. – Policjanci w najbliższym okresie będą prowadzić takie działania w różnych dniach i o różnych porach doby – tłumaczy policja.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here