Kierowca motocykla stracił prawo jazdy, bo pędził w terenie zabudowanym

0
220
fot. Lubuska policja

Policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu motocyklem, który jechał 126 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. – Mężczyzna, został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi. Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze – informuje Justyna Sęczkowska z KPP w Nowej Soli.

W środę (11 maja) policjanci wyeliminowali z dróg nieodpowiedzialnego kierującego jednośladem, który przekroczył dozwoloną prędkość aż o 76 kilometrów na godzinę. – 25-latek stracił uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy oraz został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Dodatkowo na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych – tłumaczy policja.

Policja przypomina, że nowe przepisy podwyższają grzywny za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych, niewłaściwe wyprzedzanie i znaczne przekroczenie prędkości. Lubuscy policjanci mając na uwadze nasze bezpieczeństwo apelują o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here