Kiedy warto skorzystać z odtrucia organizmu po alkoholu?

0
52
fot. materiały prasowe

Odtruwanie alkoholowe sposobem na łagodzenie efektów nadmiernego spożywania alkoholu. Odtrucie jako pierwszy krok działań antyalkoholowych.

Nie ma wątpliwości, że każda osoba dorosła ma na swoim koncie przynajmniej jednego przeżytego kaca. Tym samym chyba każdy słyszał o domowych sposobach jego zwalczenia. Przykładem może być nawodnienie organizmu wodą z cytryną, czy zjedzenie surowego jajka. Jedne metody mogą chociaż na krótko poprawić samopoczucie, inne z kolei są wręcz szkodliwe. W licznych źródłach podane jest, że najbardziej skutecznym z domowych sposobów na obniżenie natężenia objawów zatrucia alkoholowego jest uzupełnienie płynów, zjedzenie pożywnego posiłku, a także sen lub kilkugodzinny odpoczynek. Nic jednak nie może być porównywane ze skutecznością kroplówek na kaca, których efekty są niemalże natychmiastowe, trwałe i wręcz nieporównywalnie lepsze od tych sposobów prezentowanych powszechnie w Internecie, mediach lub gazetach. O tym czym są tego rodzaju kroplówki i w jaki sposób działają zostało omówione w niniejszym artykule.

Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Mianem odtruwania alkoholowego nazywa się procedurę medyczną, która polega na podaniu wlewu dożylnego ze specjalnie przygotowaną kroplówką, dostosowaną pod aktualny stan zdrowia oraz kondycji danej osoby. Ma ona na celu uzupełnienie niedoborów powstałych na skutek destrukcyjnego działania napojów alkoholowych. Dzięki takim działaniom skutecznie można pozbyć się złego samopoczucia wywołanego kacem lub silniejszym zatruciem alkoholowym, zniwelować głód alkoholowy, objawy uzależnienia fizycznego, a także ograniczyć ryzyko powstania alkoholowego zespołu abstynencyjnego (AZA).

Podstawą podawanych kroplówek jest sól fizjologiczna, w której rozpuszczone zostały pozostałe składniki i preparaty. Przede wszystkim skrajnie wycieńczony organizm alkoholika potrzebuje mikro- i makroelementów, czyli witamin (szczególnie ważne są tutaj witaminy z grupy B, a także witamina C), sole mineralne, np. magnez, potas, elektrolity. W skład kroplówki mogą wchodzić także inne składniki, np. ornityna, glukoza i koenzym Q-10. Warto dodać, że skład kroplówki ustala lekarz i jego obecność jest tutaj kluczowa. Jego priorytetem jest monitorowanie procesu poprawy stanu zdrowia i wzrostu samopoczucia, otaczając Pacjenta stałą opieką. Tym samym cała procedura odtrucia jest bezpieczna, a dodatkowo w trosce o dobro danej osoby kroplówkę podają jedynie osoby z wykształceniem medycznym, np. lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni, którzy posiadają doświadczenie w tego typu działaniach. Jest to o tyle ważne, że każde wkłucie w kanał naczyń krwionośnych niesie ze sobą ryzyko ich uszkodzenia lub zakażenia drobnoustrojami, które bytują na ludzkiej skórze. W ten sposób eliminuje się taką ewentualność.

Ciągły kontakt z lekarzem jest tutaj istotny jeszcze z jednego powodu – otóż może on, po stwierdzeniu takiej potrzeby i konieczności, do składu kroplówki dodać pewne leki. W zależności od potrzeb Pacjenta, może to być środek przeciwbólowy, nasenny, antydepresyjny, albo przeciwwymiotny.

Gdzie wykonywane jest odtruwanie alkoholowe

Jeszcze kilka lat temu odtruwanie alkoholowe było dostępne jedynie w ośrodkach leczenia i terapii alkoholizmu, jednak w chwili obecnej coraz więcej prywatnych gabinetów medycznych udostępnia swoim klientom możliwość szybkiego powrotu do dobrej kondycji. Szukając opcji dla siebie warto skorzystać z możliwości dojazdu do domu Pacjenta. Wystarczy jeden telefon do rejestratorki, aby w ciągu najbliższego czasu lekarz zjawił się pod wskazanym adresem razem ze składnikami kroplówki, będąc gotowym do działania. Bardzo ważne jest jednak to, aby podczas wykonywania wlewu w zaciszu domowym zapewnić sobie opiekę kogoś bliskiego. Pod żadnym pozorem Pacjent nie może pozostać sam, bez obecności w domu osoby pełnoletniej.

Podczas przeprowadzania odtrucia w domu Pacjent ma gwarancję dyskrecji. Profesjonaliści w swoim fachu potrafią w taki sposób przybyć na miejsce, aby żaden z sąsiadów nie zwrócił na nich większej uwagi, a już tym bardziej rozpoznał w jakim celu odbywa się wizyta u danej osoby.

Dla kogo przeznaczone jest odtruwanie alkoholowe?

Odtruwanie alkoholowe w https://odtruwanielodz.com/ ma wiele korzyści i może być wykorzystywane na różne sposoby w przypadku różnych osób. Idealnie sprawdza się w przypadku:

 • Osób nie wykazujących cech uzależnienia alkoholowego, ale u takich, które podczas dobrej zabawy, imprezy lub innego spotkania okolicznościowego przesadziły z ilością spożytego alkoholu, czego efektem jest kac,
 • Osób, które poprzez nadmierne spożywanie alkoholu naraziły się na ostre zatrucie alkoholowe,
 • Osób, które planują wykonać u siebie zabieg zaszycia alkoholowego wszywką Esperal,
 • Osób, które nie są w stanie poradzić sobie z objawami uzależnienia fizycznego, odczuwają głód alkoholowy i chcą się go pozbyć,
 • Osób, które nagle i gwałtownie zdecydowały się na odstawienie alkoholu, przez co naraziły się na wystąpienie alkoholowego syndromu odstawiennego,
 • Osób uzależnionych od alkoholu, których zdrowie zostało poważnie narażone nadszarpnięte przez destrukcyjne działanie alkoholu.

Korzyści, jakie odczuwa Pacjent po przeprowadzonym odtruwaniu alkoholowym to:

 • Wyrównanie zaburzonej gospodarki elektrolitowej,
 • Nawodnienie organizmu,
 • Przywrócenie poziomu cukru we krwi do prawidłowego poziomu,
 • Usunięcie z organizmu szkodliwych toksyn, które stanowią resztki metaboliczne procesu trawienia alkoholu i przemiany aldehydu octowego,
 • Zniwelowanie stresu oksydacyjnego,
 • Usunięcie wolnych rodników tlenowych,
 • Ogólne wzmocnienie organizmu i poprawa ogólnego samopoczucia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego,
 • Zregenerowanie wątroby i układu nerwowego,
 • Uzupełnieniu niedoborów na tle witaminowym i składników mineralnych.

Odtruwanie alkoholowe a padaczka poalkoholowa

Padaczka alkoholowa przypomina padaczkę typowo neurologiczną. W obu przypadkach pojawia się drżenie mięśni, a także napady drgawkowe. W przypadku typu alkoholowego, pojawia się ona po całkowitym przerwaniu, albo znacznym ograniczeniu dostępności do napojów procentowych. Pojawia się maksymalnie w ciągu dwóch dób od przerwania picia i jest formą naturalnego odtruwania organizmu.

Niezależnie od rodzaju padaczki, a także przyczyn jej powstania, zawsze niesie ze sobą ryzyko wyrządzenia w mózgu poważnych defektów. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na takie zagrożenia jak: upadek, urazy, utrata świadomości. Istnieje także realne zagrożenie u osób długotrwale tkwiących w nałogowym piciu związane z przeistoczeniem się padaczki alkoholowej w tak zwaną późną padaczkę, która pojawia się na tym etapie nie tylko w okresach abstynencji.

Warto dodać, że padaczka alkoholowa różni się od padaczki neurologicznej tym, iż w klasycznym przypadku daje ona pewne symptomy Pacjentowi, który na ich podstawie jest w stanie przewidzieć atak, mając możliwość stosownie się do niego przygotować. Niestety w przypadku padaczki alkoholowej nie występują żadne objawy świadczące o zbliżającym się napadzie. W praktyce człowiek, który był świadomy nagle traci przytomność, upada i zaczyna się trząść.

Z tego powodu właściwe przeprowadzenie odtruwania alkoholowego jest tak istotne. Dzięki niemu można skutecznie zapobiec pojawieniu się ataków. Szczególnie korzystne jest to dla Pacjentów borykających się z AZA, gdzie skutecznie minimalizuje się częstotliwość i intensywność napadów, a także daje pewną formę zabezpieczenia Pacjenta, jeżeli taki atak wystąpił pod opieką lekarza.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here