Kiedy ruszą prace w parku nieopodal Focus Mall?

0
663
fot. ZielonaNews.pl

Park Sowińskiego jest jednym z tych, który ma doczekać się rewitalizacji. Na próżno jednak szukać maszyn budowlanych, budowlańców, czy jakichkolwiek prac. W parku cisza i niczym niezmącony spokój. Kiedy i jak długo to jeszcze potrwa?

Umowa na realizację tego zadania została podpisana pod koniec kwietnia. Wykonawca na wykonanie zadania ma rok.  – Jesteśmy w trakcie prac projektowych, które potrwają przynajmniej jeszcze miesiąc – wyjaśnił nam Piotr Idzikowski, z-ca dyrektora oddziału Exalo Drilling w Zielonej Górze. Podkreślał, że żadnego zagrożenia wcześniej założonych terminów nie ma. A inwestycja jest stosunkowo prosta w wykonaniu. – Najbardziej skomplikowany element związany jest z budową ciągu tłoczonego z Paku Sowińskiego do Wzgórza Winnego – wyjaśniał. Przypomnijmy, że firma Exalo Drilling będzie także odpowiedzialna za rewitalizację Wzgórz Winnych. Już podczas podpisania umowy Janusz Popiel, dyrektor zielonogórskiego oddziału firmy podkreślał, że dzięki temu oba parki będą spójne kompozycyjnie. – Będziemy mogli kupić jednocześnie te same ławki, lampy etc. – wymieniał J. Popiel. Nad projektami obu parków będą czuwały te same osoby. 

Co się zmieni w Parku Sowińskiego?

Przede wszystkim dptychczasowy zbiornik wodny, który obecnie jest zarośnięty i zaniedbany, zostanie odnowiony. Będą do niego prowadzić pomosty. Zostanie wybudowana fontanna w nawierzchni placu. Układ ścieżek nie ulegnie zmianie, ale park ma być zadbany. Będziemy mogli przyjść tutaj i odpoczywać na kocu lub skorzystać z całorocznych leżaków.

Szczegóły dotyczące inwestycji znajdziecie na naszym portalu: Umowa na rewitalizację Parku Sowińskiego podpisana. Co się zmieni?

Czytaj także: Park przy Focus Mall będzie odnowiony za 4,5 mln zł. Będą fontanny, miejsca do wypoczynku

fot. ZielonaNews.pl
fot. ZielonaNews.pl
fot. ZielonaNews.pl
fot. ZielonaNews.pl
fot. ZielonaNews.pl

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here