Co z otwarciem parku linowego?

1
892
kiedy otwarcie parku linowego 2020
fot. ZielonaNews.pl

Co z otwarciem parku linowego w Dolinie Gęśnika? – to pytanie zadaje sobie wielu zielonogórzan. Atrakcja cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Jak się okazuje sporą przeszkodą będzie nie tyle epidemia, co zniszczenia, których dokonali wandale.
Kiedy otwarcie parku linowego w Zielonej Górze? Opóźni się przez wandali

Przymierzaliśmy się do szybkiego otwarcia parku linowego na Dolinie Gęśnika. Niestety szkody wyrządzone przez wandali są spore. Uszkodzone zostały liny nośne, zniszczona lampa i ścieżka – informuje prezydent miasta Janusz Kubicki na swoim fanpage na Facebooku. Podkreśla, że opóźnienia w otwarciu parku będą spowodowane nie tyle epidemią, co wandalami, którzy w ostatnim czasie uszkodzili park linowy.

Nie wiadomo, kiedy obiekt zostanie naprawiony
Wandale pocięli liny w parku. I to liny nośne. Dlatego firma budując park musi je wymienić. Jeszcze nie powiedzieli jak długo to potrwa ani ile będzie kosztować – wyjaśnia Kubicki na swoim fanpage na Facebooku. Zapewnia, że magistrat szybko postara naprawić szkody. – Postaramy się to wszystko uporządkować i naprawić. Gęsie Tarasy cieszyły wielu mieszkańców, dzisiaj są w opłakanym stanie. Dzieci uwielbiały się tam bawić a wandale zniszczyły to piękne miejsce. Nie zważając na konsekwencje. Szkoda słów…komentuje włodarz miasta.

Park linowy w Dolinie Gęśnika

Park linowy w Dolinie Gęśnika to jedna z największych atrakcji Zielonej Góry. Została otwarta 13 października (zobacz zdjęcia: Otwarcie parku linowego). Park linowy w Dolinie Gęśnika to dodatkowa inwestycja za 2,2 mln zł, którą miasto postanowiło zrealizować przy okazji rewitalizacji tego obszaru. Park jest ustawiony na drewnianych słupach w okolicach Orlika przy ul. Źródlanej. Powierzchnia, na której znajduje się ta atrakcja, wynosi 3 tys. mkw. Ścieżka wśród drzew ma długość 290 metrów.  Pomiędzy słupami znajdują się pomosty, na których będą znajdować się różne przeszkody. Przejścia są zabezpieczone siatkami, dzięki czemu każdy spacerujący może pewnym krokiem, bez przypięć do lin, tędy się przechadzać. Co ciekawe, przygodę w parku linowym będą mogły przeżyć także osoby dorosłe. Wejście do parku jest bezpłatne, ale będzie kontrolowane przez osoby nadzorujące obiekt. Chodzi o to by w parku nie było jednocześnie za dużo osób.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Nie jakiś park linowy – a najzwyczajniejszy spacerniak zorganizować i otworzyć.
    Chodzenie w kółko a dookoła mury.
    Wyjdzie taniej, a co poniektórzy będą mogli zapoznać się z tym co i tak ich czeka!
    🙂

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here