Kiedy otwarcie lodowiska przy CRS?

7
1587
Lodowisko w Zielonej Górze. Godziny otwarcia
fot. MOSiR

– Silne mrozy, coraz bliżej ferie, aż się prosi by uruchomić lodowisko przy ul. Sulechowskiej. Czy wiadomo coś w temacie? – napisał do nas Czytelnik, pan Artur. Odpowiadamy.

Lodowisko przy CRS. Otwarcie lada dzień?

Lodowisko jest jeszcze nieczynne, ale są duże szanse, że lada dzień będziemy mogli pojeździć na łyżwach. – Szykujemy tafle. Lód się tworzy. A nasi pracownicy oceniają stan techniczny – poinformowała nas Agata Rubacha z MOSiR. Nie chciała jednak zdradzić, czy jest szansa, żebyśmy już na weekend mogli założyć łyżwy. Wiadomo, że potrzebne są niskie temperatury przez minimum jest 3-5 dni, żeby lodowisko mogło się utworzyć. – W tej chwili prace przy lodowisku trwają dwa dni – powiedziała A. Rubacha. Powiedziała, że jeśli tylko tafla pozwoli na to, żeby wpuścić na nią użytkowników, to lodowisko zostanie otwarte. Informacje na temat tego, czy lodowisko jest czynne, czy nie możecie również śledzić na stronie MOSiR.

Przypominamy, że żeby można było zalać taflę lodu, to potrzebna jest odpowiednia temperatura, tzn. temperatura przez przynajmniej dwa dni musi utrzymywać się na poziomie – 7 stopni Celsjusza. Grunt musi być zmrożony, żeby wspomagać zamarzanie wody. Później, kiedy tafla już zamarznie, agregator będzie mógł sam utrzymywać odpowiednią temperaturę i lodowisko. Na najbliższe dni prognozuje się temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza.

PODZIEL SIĘ

7 KOMENTARZE

 1. Czy mogli byście przestać pisać taką ściemę ?

  To autentycznie zaczyna być ciężkie w czytaniu tym bardziej, że nic nie zrobiliście w kierunku tego by ten artykuł był rzetelny. Na stronie firmy, od której jest kupiony/wypożyczony agregat jasno pisze, że agregat jest wstanie bez problemu stworzyć i utrzymać tafle przy temperaturze otoczenia do +10 stopni. Jedyne co do tego trzeba to go włączyć nic więcej. Informacje te są dostępne dla każdego wystarczy sobie pójść zapisać firmę, nazwę oraz model agregatu, które widać przez płot i sprawdzić na ich oficjalnej stronie. Ale wielka propaganda tego miasta polega na tym że co rok od kilku lat są problemy z lodowiskiem, które tak naprawdę mogło by spokojnie chodzić tylko po co…
  Dodam jeszcze dla osób które chciały by powęszyć i postawić kilka osób pod ścianą, lodowisko stojące przy ulicy szopena zostało zamknięte oraz złożone i sprzedane za śmieszne pieniądze na złom, a było działające.
  Ktoś po prostu w ten sposób zrobił jakąś małą machlojkę dzięki której sprzedali działający sprzęt na złom. Mało kto o tym wie a ja jestem za cienki żeby się wychylać.

  Pozdrawiam i mam nadzieje że znajdzie się redaktor, który byłby to wstanie pociągnąć dalej.

 2. To płać za działanie agregatu przy temperaturze ~10 stopni celsjusza. Nieopłacalne dla ilości osób na lodowisku. Rozszczelnij sobie lodówkę i zobacz jak będzie działać.

 3. Piszesz to poważnie czy jesteś internetowym trollem? Ja nie pisałem że mają to robić przy ~10 stopniach tylko że do tej temperatury to jest w stanie działać. Temperatura w ostatnich tygodniach podczas dnia tylko w kilku dniach była w okolicach 10 stopni. Pamiętaj że lodowisko jest dofinansowane ze środków uni europejskiej i od miasta. Poza tym nikt nie mówi że bilety mają być po 3 zł co jest fajne dla dzieci i pewnie mnie za to ktoś zjedzie ale jak by były po 7-10 zł tak jak jest w większości polskich miast to ludzi było by pewnie tyle samo a i był by fundusz na lodowisko.
  Agregat i tak ciągle chodzi na full nie zależnie od pogody więc też się to nie ima do tego co napisałeś. Moc agregatu można dowolnie ustawić, a co za tym idzie u nas to nic nie daje bo przy dużych mrozach agregat chodzi na full i tafla przez to jest dużo bardziej krucha niż powinna być.
  Pisanie że coś jest nie opłacalne dla ilości osób na lodowisku jest wręcz śmieszne… Około 5 lat temu to ja rozumiem można by było tak pisać bo ludzi było faktycznie mniej i można było np. pojeździć przy prawie pustej tafli, ale nie teraz gdzie w zeszłym roku większość osób przyjeżdżała godzinę wcześniej tylko po to by kupić już bilet i wypożyczyć łyżwy z powodu ogromnych kolejek.
  Zastanawia mnie różnica w poborze mocy przy agregacie odpalonym na full (i tak, i tak) przy różnicy temperatury od 5 do -5 stopni. Ale tutaj by się musiał wypowiedzieć ktoś kto się na tym faktycznie zna.

 4. W mniejszych miastach funkcjonują takie lodowiska i nie ma problemu a u nas jak zwykle jest….

 5. To plac?
  Te se gosciu plac.
  Za co ja place idac na basen?za co place idac na lyzwy?
  Postawili ten agregat zeby sobie tam stal,tak?
  Generalnie w miescie leci wałek za wałkiem.
  -Centrum keplera
  -wszystkie elewacje na pomarańczowo
  -rewitalizacja palmiarni (projekt wyglada identycznie jak palmiarnia ‘przed remontem’)
  -teraz walek na 300 hektarów ziemi
  -50 sztuk potrzebnych nikomu bachusikow i innych podobnych sylwetek na deptaku.
  -pomijam walki o grunty typu wybudowanie castoramy w centrum miasta?!
  Itp itd

 6. Prawda, prawda! Niestety Janusz z całym towarzystwem tenisowym i przyległościami czują się bardzo mocni (bezkarni). O wielu szemranych sprawach głośno jest tylko przez kilka dni, a później się o nich nie pisze. Słabi dziennikarze czy wygaszanie tematu przez samych zainteresowanych?

 7. To jest właśnie bardzo dziwne. W innych miasta lodowiska czynne od miesiąca tylko w Zielonej jest tak gorąco 😀

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here