Kiedy budowa ronda przy ul. Wrocławskiej i centrum handlowego w miejscu po Estradzie?

0
1374
fot. materiały prasowe

W czerwcu ubiegłego roku prezes firmy P.A. Nova poinformowała o planach budowy centrum handlowego w miejscu, gdzie niegdyś była estrada. Równolegle z budową centrum miały toczyć się prace związane z przebudową skrzyżowania ul. Wocławskiej i ul. Sienkiewicza. W tym miejscu miało powstać rondo. Jednak od tego czasu minął już ponad rok, a na placu budowy zupełnie nic się nie dzieje.

Czekanie na odstępstwa…

– Tu wszystko jest nie po stronie miasta, tylko po stronie innych służb.Miasto co miało zrobić, to zrobiło. Wykonawca jest gotowy do podjęcia się realizacji tej inwestycji. Budowa ronda w tym miejscu to kwestia odstępstw, które wydaje ministerstwo – wyjaśniał Janusz Kubicki, prezydent miasta na na antenie radia Index. O problemie informowała nas już w lutym tego roku Ewa Bobkowska, prezes firmy. Podkreślała wówczas, że wszelkie plany i zgody na budowę parku handlowego już są, ale prace nie mogą ruszyć, zanim nie zostaną rozwiązane problemy z rondem. – Część ronda należy do Urzędu Wojewódzkiego, dlatego musimy walczyć o rozwiązania projektowe – wyjaśniała Bobkowska.

Obiekty handlowe w miejscu po Estradzie

Rondo powstanie na skrzyżowania ul. Sienkiewicza i ul. Wrocławskiej. W miejscu po Estradzie powstaną trzy obiekty handlowe o łącznej wielkości ok. 5-6 tys. mkw. Będzie tez parking na ok. 350 miejsc.  – Będzie tam park handlowy i market jednego z operatorów sieci spożywczych – zdradziła prezes firmy P.A. Nova. Konkretnych informacji na temat marek, które miałyby się pojawić tutaj, nie chciała zdradzać. – Mamy to już skomercjalizowane. Ale póki się szyldów nie wiesza, to się nie ujawnia takich informacji. To jest bardzo dobry punkt, więc z wynajmem nie ma najmniejszych problemów – mówiła Bobkowska.

Będzie to kosztować kilkadziesiąt milinów złotych

Koszt inwestycji oszacowano na 45-48 mln zł (wraz z przebudową skrzyżowania). W rozmowie z nami w lutym prezes P.A. Nova mówiła, że prace powinny rozpocząć się ww wrześniu a zakończyć z końcem lata przyszłego roku.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here