Reklama
Reklama
Reklama
niedziela, 7 czerwca, 2026
Reklama
Reklama
Reklama
Strona głównaWydarzeniaMiejskieKAS znalazła w jednym z magazynów w Zielonej Górze 2 tys. podróbek

KAS znalazła w jednym z magazynów w Zielonej Górze 2 tys. podróbek

Funkcjonariusze lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli podrabianą odzież i perfumy w jednym z magazynów w Zielonej Górze. Łącznie przejęto ponad 2,3 tys. sztuk towarów oznaczonych logotypami znanych światowych marek. – Szacunkowa wartość zabezpieczonych rzeczy to blisko 1 mln zł – poinformowała Ewa Markowicz, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej prowadzili kontrolę magazynów należących do jednej z firm kurierskich. Przed jednym z obiektów zastali 46-letniego mężczyznę, który pakował przesyłki kurierskie do samochodu ciężarowego.

Podczas dalszych czynności funkcjonariusze weszli do magazynu, przy którym zaparkowany był pojazd. – W środku znaleźli koszulki, dresy, koszule, perfumy opatrzone logotypami znanych światowych marek. Razem ponad 2300 sztuk – relacjonuje Markowicz.

Jak ustalili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, zatrzymane produkty zostały nielegalnie oznaczone znakami towarowymi firm objętych ochroną praw własności intelektualnej.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że wprowadzanie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem określonym w ustawie Prawo własności przemysłowej. Za takie czyny grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

Poznaj nasze social media

Sponsorowane

Kopciuchy trują nie tylko zimą

Smog z kopciuchów, czyli starych pieców, to nie jest problem sezonowy. Rozmowa z dr Anną Śniady, lekarzem pulmonologiem. Czym właściwie jest smog? Dr Anna Śniady, pulmonolog:...

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj