Karolek ma chore serduszko. “Jest bardzo źle. Prosimy o pomoc i modlitwę”

0
507
fot. materiały prasowe

Karolek właśnie skończył 5 lat z pozoru zdrowo wyglądający chłopczyk cierpi na chore serduszko (przetoka wieńcowa) wada rozwojowa naczyń wieńcowych.

Jest bardzo źle, prosimy pomódlcie się za zdrowie Karolka trzymajcie za nas kciuki. Państwa pomoc jest dla nas bardzo ważna dzięki której będziemy mogli zapewnić dziecku leczenie oraz pobyt w Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej. Marzymy o zakupie saturatora, który umożliwi nam w warunkach domowych sprawdzać dotlenienie krwi dziecka, jednak wiąże się to z dużymi kosztami – piszą rodzice. (Tutaj można zrobić wpłatę)

Dziecko według lekarzy urodziło się zdrowe otrzymał 10 pkt w skali Apgar, problemy zaczęły się w wieku niemowlęcym od pojawiającego zasinienia nóg. Zaczęły się wizyty u lekarzy specjalistów, rehabilitacje padła diagnoza wada serca przetoka wieńcowa. Karolek obecnie jest pod opieką dr.n medycznych specjalisty kardiologii inwazyjnej. – Codzienne wyjścia z dzieckiem na spacer stanowią duży problemem dla dziecka gdyż temperatura ciała spada do 33,7 stopni Celsjusza przy tym występuje bardzo duże osłabienie spowodowane kurczeniem się naczyń krwionośnych. Karolek ma siostrzyczkę i braciszka uwielbia się z nimi bawić jednak nie trwa to długo – wyjaśnia mama Anita. Zwykła zabawa z rodzeństwem jest dla Karolka sporym wysiłkiem bardzo często kładzie się na odpoczynek by ponownie wrócić do zabawy.- Nasz radosny synek cierpi po krótkim wysiłku pada  ze zmęczenia gdzie normalny zdrowy człowiek mógłby góry przenosić natomiast u Karolka serce odbiera mu siłę. Chcemy ulżyć dziecku w cierpieniu jednak koszty leczenia przerastają nas. Dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc bez waszej ingerencji nie mamy możliwości pokryć wszystkich kosztów związanych z leczeniem dziecka – wyjaśnia mama dziecka. – Bardzo będziemy wdzięczni za każdą wpłatę nawet najmniejszą symboliczną złotówkę – pisze.

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here