Kampania RTB – czy warto?

0
275
fot. materiały prasowe

W dzisiejszych czasach bez dobrze przemyślanej reklamy w Internecie bardzo trudno jest odnieść sukces praktycznie w każdej branży. Z roku na rok coraz więcej osób dokonuje zakupów online i coraz więcej użytkowników wyszukuje usługodawców za pomocą sieci. Między innymi dlatego też coraz większą popularność zdobywają reklamy w modelu RTB, którym warto dokładnie się przyjrzeć.

RTB – co warto wiedzieć?

RTB (ang. Real-Time Bidding) najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak aukcje internetowe o pojedyncze powierzchnie reklamowe, które jak sama nazwa wskazuje odbywają się w czasie rzeczywistym. Z praktycznego punktu widzenia modele ten polega po prostu na wykupowaniu miejsca reklamowego za pomocą tradycyjnego modelu aukcyjnego.

Dlaczego warto?

Jedną z największych zalet kampanii RTB jest to, że firmy mogą tworzyć spersonalizowane kreacje i bardzo dokładnie je targetować, dzięki czemu mogą dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów. Kampania RTB doskonale spisuje się przede wszystkim w witrynach premium. Mowa tutaj o serwisach internetowych, które mogą pochwalić się dużym ruchem i bardzo wysokiej jakości treściami. Treści te rzadko kiedy dostępne są dla użytkowników Google Display Network.

Co warto wiedzieć?

Dzięki modelowi RTB, można realizować nawet bardzo skomplikowane kampanie reklamowe, dzięki którym można osiągnąć wcześniej wyznaczone cele biznesowe. W dużej mierze to właśnie dzięki temu modelowi bez żadnego większego problemu można przeprowadzić kampanie retargetingowe, które są idealnie dopasowane do indywidualnych preferencji potencjalnych użytkowników. Dobrze zaplanowana kampania RTB trafia głównie do tych klientów, którzy w rzeczywistości są zainteresowani naszymi produktami albo usługami. Profesjonalna kampania Google Ads jest doskonałym narzędziem nie tylko dla osób, które chcą zwiększyć sprzedaż, ale również dla tych firm, które chcą poprawić wizerunek swojej marki.

Dla kogo?

Kampania programmatic jest w chwili obecnej najlepszym wyjściem dla tych firm, które z różnych przyczyn nie mogą prowadzić kampanii remarketingowej w AdWords. Wyszukiwarka Google niestety przy niektórych produktach stosuje ograniczenia, dlatego też warto skorzystać z olbrzymiego potencjału kampanii RTB. Osoby, które nie mają zielonego pojęcia o marketingu internetowym, powinny skorzystać z pomocy odpowiednich specjalistów. Dobra agencja SEM pomoże nam wybrać nie tylko najbardziej konkurencyjna słowa kluczowe, ale co najważniejsze pomoże również w stworzeniu wysokiej jakości reklam, które są najlepszym wabikiem na klientów.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here