Rusza przebudowa Domu Harcerza za 8,2 mln zł (WIZUALIZACJE)

1
871
Przebudowa Domu Harcerza w Zielonej Górze

Już wkrótce rusza przebudowa Domu Harcerza w Zielonej Górze. Miasto podpisało dziś, 1 lutego, umowę. Przetarg na realizację zadania wygrała firma Skanska, która prace wyceniła na 8,2 mln zł. Młodzieżowego Dom Kultury i Edukacji, czyli tzw. Dom Harcerza ma być gotowy już w październiku tego roku.

Przebudowa Domu Harcerza w Zielonej Górze

Obecnie budynek ma powierzchnię 1, 7 tys. m kw. Po rozbudowie będzie miał prawie 2,5 tys. m kw. Budynek wzbogaci się choćby o salę koncertową. Będą też udogodnienia dla niepełnosprawnych. Nowoczesny budynek ma zmieścić o kilkaset więcej dzieci niż obecnie. – Liczba osób uczęszczających na zajęcia do Domu Harcerza waha się od 0,5 tys. do 1,7 tys. osób. Po przeprowadzce szacuje się, że ta liczba wzrośnie o ok. 11-13 procent – mówiła dyrektorka placówki Kinga Krutulska. Zapowiedziała, że zwiększy się liczna zajęć. – Mamy obietnicę pomocy od pani prezydent na zwiększenie ilości godzin, co pozwoli poszerzyć nam ofertę edukacyjną. Chcielibyśmy zwiększyć ilość zajęć cieszących się największą popularnością, a także pójść w stronę bardziej techniczną. Dzieciom brakuje takiego wykształcenia. Będą zajęcia np. z robotyki, czy konstruowania – wyjaśniła.

Obiekt będzie miał dwa piętra. Będzie połączony z istniejącym już budynkiem przy ul. Wyszyńskiego. Do obiektu przy ul. Dzikiej przeprowadzi się szkoła muzyczna. – Wszystko będzie odbywało się płynnie – zapewniał prezydent.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Zawsze jest coś zimnego w tych industrialnych projektach i stylu..
    Harcerze to mili i ciepli ludzie.. dobry designer powinien to uwzględnić..

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here