Już niedługo otwarcie części ul. Dworcowej (ZDJĘCIA)

3
2420
fot. ZielonaNews.pl

Od połowy marca nie jest przejezdna ul. Dworcowa na całej długości. Zamknięcie drogi przysparza wielu kłopotów w mieście i jest przyczyną korków. Na zmniejszenie zainteresowania narzekają także przedsiębiorcy, których firmy mają tutaj swoje siedziby. Mamy jednak dobre wieści, bo do końca roku część ul. Dworcowej, od ronda Maćkowiaka  do ronda przy ul. Ułańskiej, ma być przejezdna.

– Dworcowa będzie prawdopodobnie przejezdna w grudniu. Natomiast Centrum Przesiadkowe w przyszłym roku, ale raczej nie będzie to jeszcze styczeń – poinformował nas Jacek Newelski z MZK. Prawdopodobnie będzie otwarta również będzie ul. Bema. Ale wiele zależy również od warunków atmosferycznych.

Przypomnijmy, że zgodnie z pierwotnymi planami prace związane z przebudową ul. Dworcowej mają być zakończone do 30 września 2018 roku. Niestety wykonawca napotyka podczas budowy na sporo problemów. Jeden z nich był związany z budową kanalizacji deszczowej, która wymagała przeprojektowania tak, żeby deszcze w przyszłości nie zalewały tej części miasta. Do tego wciąż nie gotowa jest Trasa Aglomeracyjna. Część od ronda przy ul. Zjednoczenia do ul. Dąbrowskiego ma być otwarta jeszcze w tym miesiącu (Otwarcie części Trasy Aglomeracyjnej). Z kolej we wrześniu informowaliśmy, że cała Trasa Aglomeracyjna będzie gotowa do końca roku (Trasa Aglomeracyjna otwarta do końca roku), jednak widząc postęp prac, nie mamy się co łudzić, że tak się stanie.

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Jestem w stanie zrozumieć, ze było wiecej pracy i termin został przesunięty ale nie jestem w stanie zrozumieć czemu latem o godzinie 15 nie było nikogo pracującego… może wtedy termin był by dotrzymany

  2. Już po wyborach, a idzie zima. I co asfalt będą kłaść na śniegu.
    Teraz to Księciunio ma nas mieszkańców miasta w głębokim poważaniu. A że stał się pisowskim wasalem to mu nikt już krzywdy nie zrobi.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here