Jutro staruje rower miejski

0
284
fot. ZielonaNews.pl

Rower miejski po przerwie znów wróci na zielonogórskie ulice. – Już jutro równo o godz. 12.00 w Zielonej Górze wystartuje miejski rower. Cieszę się bardzo, że po raz kolejny wszyscy będziemy mogli z niego korzystać i śmigać rowerami po całym mieście – komentuje prezydent miasta Janusz Kubicki.
Znów rusza rower miejski w Zielonej Górze

Rower miejski obsługuje podobnie jak w latach wcześniejszych firma Nextbike. To ona będzie odpowiedzialna ze obsługę Zielonogórskiego Roweru Miejskiego, a także konserwację i naprawy. Za obsługę ZRM przez dwa sezony miasto zapłaci 3,9 mln zł. Podobnie jak do tej pory pierwsze 20 minut korzystania z roweru miejskiego będzie bezpłatne. Opłatność w wysokości 2 zł zostanie pobrana za skorzystanie z roweru w przedziale czasowych od 21 do 60 minuty. Każda następna godzina będzie kosztować 4 zł.

400 rowerów miejskich
W skład ZRM wejdzie 400 rowerów, w tym 20 rowerów typu cargo/familijnych, zlokalizowanych odpowiednio w 40 stacjach rowerowych. Dodatkowe rowery i stacje będą mogły być finansowane ze środków prywatnych lub w ramach zamówienia uzupełniającego. Wprowadzenie dodatkowych stacji ze środków prywatnych musi każdorazowo uwzględniać wprowadzenie dodatkowych rowerów (stosując regułę parytetu – 1 rower na 1,5 stanowiska dokującego, a także minimalnego rozmiaru stacji – 15 stanowisk dokujących) oraz akceptację zamawiającego.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here