Jutro będzie można sprawdzić jak przebiega test sprawności do policji

0
417
fot. KMP Zielona Góra

Jutro (25.04) od w godzinach 11.00 – 13.00 każdy chętny do służby w Policji będzie mógł wspólnie z policyjnymi instruktorami sprawdzić na czym polega test sprawności fizycznej i poćwiczyć pokonywanie toru przeszkód. Zajęcia odbędą się w hali sportowej przy ul. Strzeleckiej 22 w Zielonej Górze.

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. jest inicjatorem doskonalenia umiejętności sprawnościowych dla wszystkich osób, które wiążą swą przyszłość z Policją. Policyjni instruktorzy na specjalnie przygotowanych torach przeszkód demonstrują prawidłowe wykonanie zadania. Pokonanie toru przeszkód jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego.

Nabór do służby w Policji trwa przez cały rok. Aby jednak zostać policjantem niezbędne jest pozytywne przejście przez procedurę rekrutacyjną. Jednym z etapów, który czeka kandydatów do służby w Policji jest TSF czyli test sprawności fizycznej. Polega on na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący – 1 min 41 s. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Lubuska Policja w trosce o jak najlepsze przygotowanie kandydatów organizuje cykliczne spotkania z wyszkolonymi instruktorami Policji, którzy demonstrują prawidłowe sposoby na pokonanie tego etapu kwalifikacyjnego. Pierwsze takie zajęcia odbyły się 5 października 2017r. w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Od tego czasu cyklicznie w Gorzowie Wlkp. oraz Zielonej Górze odbywają się takie treningi.

Jutro odbędzie się kolejne takie spotkanie w Zielonej Górze przy ul. Strzeleckiej 22. Młodzi ludzie pod czujnym okiem instruktorów z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP będą mogli sprawdzić swoje przygotowanie do zaliczenia testu sprawnościowego na właściwym egzaminie. Instruktorzy będą pokazywali prawidłowe sposoby wykonania poszczególnych ćwiczeń, a potem będą korygowali błędy ćwiczących – po to, aby już na właściwym egzaminie z sukcesem pokonać ten etap kwalifikacji. Trzymamy kciuki za wszystkich!

Kolejne takie treningi dla chętnych będą organizowane przez cały rok. Prosimy śledzić informacje na stronach lubuskiej Policji. Zapraszamy serdecznie!

Więcej informacji:

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/rekrutacja/dobor/3580,Dobor.html

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here