Jeżdżą za szybko i mimo braku uprawnień

2
618
fot. KMP Zielona Góra
Zielonogórscy policjanci tylko podczas ostatnich pięciu dni zatrzymali czterem osobom prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.
Statystyki wypadków od lat pokazują, że nadmierna prędkość jest na pierwszym miejscu wśród przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Mimo zaostrzania przepisów i coraz surowszych kar – takich jak zatrzymanie prawa jazdy – wciąż kierujący na polskich drogach przekraczają dozwoloną prędkość.
Mimo, że zaostrzone przepisy obowiązują już od długiego czasu, nie ma tygodnia żeby chociaż jeden z kierujących nie stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Dodatkowo – niestety część ukaranych w ten sposób „piratów drogowych” decyduje się na kierowanie pojazdem mimo zatrzymanych uprawnień.
W sobotę (30.03) o godzinie 17:30 na ul.Spawaczy Skoda zatrzymana do kontroli pędziła z prędkością 92 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Kierującemu pojazdem mieszkańcowi Zielonej Góry policjanci zatrzymali prawo jazdy, przyznali 10 punktów karnych i nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł.
W poniedziałek (01.04) o godzinie 6.40 na ul.Ogrodowej obywatel Ukrainy kierujący Mercedesem przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Został również ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł.
Wczoraj (02.04) o godzinie 7.40 w Łężycy na ul.Odrzańskiej mieszkaniec Zielonej Góry kierujący Fordem Mondeo jechał z prędkością 108 km/h. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł, otrzymał 10 punktów karnych, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane.
Natomiast dzisiaj (03.04) o godzinie 7.30 w Raculi na ul.Głogowskiej zielonogórzanin kierujący Skodą jechał z prędkością 103 km/h. Jemu również policjanci zatrzymali prawo jazdy, a dodatkowo kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł, otrzymał 10 punktów karnych, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane.

Źródło: KMP Zielona Góra

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Do Kuna: widać, że jesteś kolejnym durniem, która nie dba o bezpieczeństwo na drogach! Debili, którzy tak łamią przepisy trzeba zatrzymywać! A jeżeli kieruje bez zezwolenia to nawet więzienie powinno być (bez zawiasów)!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here