Jeszcze ponad 17 tys. w osób w Lubuskiem może skorzystać z bonu turystycznego

0
225
fot. ZielonaNews.pl

W naszym województwie spośród 113 tys. bonów na aktywację czeka jeszcze ponad 17,5 tys. – Do tej pory Lubuszanie wykonali dzięki nim transakcje na przeszło 73,7 mln zł – informuje Agata Muchowska, lubuska rzeczniczka ZUS.

Z Polskich Bonów Turystycznych można korzystać od połowy sierpnia 2020 r. Są one wsparciem zarówno dla polskich rodzin jak i krajowej branży turystycznej. – Przysługują one na dzieci, które mają prawo do świadczenia „Rodzina 500+”. Na każde dziecko można otrzymać 500 zł, a w przypadku dziecka z orzeczoną niepełnosprawnością jest to 1000 zł – informuje A. Muchowska.

Za co zaplacisz bonem?

Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski oraz jednodniowe wycieczki wraz z atrakcjami np. przewodnikiem bądź transportem. Płatności bonem przyjmują podmioty, które zarejestrowały się na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną. Obecnie jest ich ponad 28 tys. w całym kraju. Ich listę można sprawdzić na stronach bonturystyczny.gov.pl, pot.gov.pl lub polska.travel. Lubuscy przedstawiciele branży turystycznej przyjęli do tej pory prawie 31 tys. transakcji, dzięki czemu trafiły do nich niemal 22 mln zł.

– Osoby, które jeszcze nie wykorzystały bonu, mogą to zrobić do końca marca. Dzięki temu mogą opłacić np. wyjazd, który odbędzie się w późniejszym terminie, np. na majówkę czy wakacje – informuje A. Muchowska.

Bon jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS). Można go aktywować w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanym wypoczynkiem), po podaniu danych kontaktowych (adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego).

Płatności bonem są realizowane poprzez SMS. Chcąc zapłacić za usługę trzeba pokazać specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny, który przyjdzie na wskazany numer telefonu.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here