Jesteś na „tak” dla lubuskiej onkologii? Podpisz się pod petycją!

0
215
fot. ZielonaNews.pl

Zarząd województwa lubuskiego chce budowy centrum onkologii w Zielonej Górze. W lutym rozpoczęła się kampania „TAK! Dla lubuskiej onkologii”.

W sprawie utworzenia Lubuskiego Uniwersyteckiego Centrum Onkologii powstała petycja na stronie lubuskie.pl. Już w lutym marszałek województwa apelowała, by mieszkańcy regionu pod nią się podpisali.

Miliony złotych na centrum onkologii w Zielonej Górze

Koszt budowy centrum onkologii przy Szpitalu Uniwersyteckim jest szacowane na 300 mln zł. Urząd Marszałkowski wyjaśnia, że finansowanie inwestycji byłoby możliwe dzięki specjalnemu funduszowi utworzonemu w Ministerstwie Zdrowia.  W puli jest 2,5 mld zł, a projekty do niego zgłaszane mogą uzyskać do 300 mln zł dotacji – informuje Urząd Marszałkowski na swojej stronie lubuskie.pl.

Kompleksowa walka z rakiem

Inwestycja miałaby umożliwić kompleksową walkę z chorobami onkologicznymi. – Czterokondygnacyjny budynek mógłby pomieścić m.in. oddział chirurgii onkologicznej, otolaryngologii, genetyki klinicznej, a w przyszłości także transplantologii oraz kompleks poradni. Sercem tego obiektu byłaby kompleksowa diagnostyka dla pacjentów onkologicznych – m.in. Pracownia Medycyny Nuklearnej z aparatem PET (pozytonowej tomografii emisyjnej) i aparatem do scyntygrafii (gammakamera) – informuje urząd.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here