Jest szansa na parking dwupoziomowy. Są także plany na zmianę systemu parkowania

0
486

Podczas ostatniej audycji w Radiu Index, której gościem był wiceprezydent Dariusz Lesicki, powrócił temat parkingów. Tym razem dyskusje wywołał jeden ze słuchaczy, który zwrócił uwagę na brak miejsc parkingowych w okolicach ul. Zyty i Wazów. Na terenie szpitala trudno jest znaleźć miejsca parkingowe. Odwiedzający chorych często parkują na osiedlach, a tam miejsc postojowych brakuje. Czy miasto ma pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Zmiana systemu parkowania

Wiceprezydent Lesicki przyznaje, że przy ul. Wazów i Zyty ruch samochodowy jest duży, przez co miejsc parkingowych rzeczywiście brakuje. Co do tego nie ma wątpliwości. – W projekcie “Parkingi 1000 plus”, realizowanym przez prezydenta Kubickiego, okolice szpitala będą uwzględnione – powiedział Dariusz Lesicki i dodał, że poza kolejnymi miejscami postojowymi, konieczna jest zmiana samego systemu parkowania. – Parkowanie pod kątem, zamiast parkowania wzdłuż, sprawi, że zmieści się więcej samochodów – wyjaśnia.

Parking dwupoziomowy

Odciążenie okolic szpitala to jedno, ale co z miejscami parkingowymi na terenie samej lecznicy? – We współpracy z Urzędem Marszałkowskim, chcemy na terenie szpitala uruchomić inwestycję, która przyniesie kolejne miejsca parkingowe. Nie wykluczone, że będzie to parking dwupoziomowy – informuje D. Lesicki.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here