Jesień – najlepszy moment na zabieg depilacji laserowej

0
149
fot. materiały prasowe

Systematyczne usuwanie włosków tradycyjnymi metodami bywa bardzo uciążliwe. Istnieje jednak sposób, by trwale pozbyć się owłosienia z wybranych partii. Mowa o depilacji laserowej, której dokonuje się w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych. Szczególnie teraz warto pomyśleć o serii zabiegów – jesień to najlepszy moment! We współpracy z mgr kosmetologii Anną Chumińską, właścicielką gabinetu kosmetologii laserowej w Sulechowie, przygotowaliśmy poradnik, w którym przedstawiamy najważniejsze informacje o depilacji laserowej.

Na czym polega depilacja laserowa?

fot. materiały prasowe

Depilacja laserowa to zabieg, którego celem jest usuwanie owłosienia z pożądanych partii ciała – np. łydek, pach, wąsika, klatki piersiowej czy bikini. Odbywa się on za pomocą lasera, którego światło zamienia się w ciepło i jest pochłaniane przez zawarty w mieszkach włosowych barwnik. W konsekwencji cebulki obumierają, włoski ulegają destrukcji i wypadaniu, a kolejne już nie odrastają.

Profesjonalnie depilację laserową nazywa się epilacją. W trakcie zabiegu dochodzi do emisji silnie skoncentrowanej wiązki światła lasera, która niszczy włosek i jego cebulkę. W moim gabinecie wykorzystuję do pracy nowoczesny, medyczny laser EpiART, emitujący trzy długości fal. Dzięki temu usuwane są włoski bez względu na ich kolor i grubość.” – dodaje kosmetolog Anna Chumińska.

Komu polecane są zabiegi depilacji laserowej?

Poddanie się zabiegowi depilacji laserowej jest najbardziej polecane osobom o nadmiernym owłosieniu, a także wszystkim tym, którzy mają owłosienie w niepożądanych przez siebie miejscach. Z zabiegów szczególnie zadowolone będą osoby o grubym i ciemnym owłosieniu oraz te, którym włosy szybko odrastają. Zabieg może okazać się również bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku borykania się z zapaleniem mieszków włosowych.

Ile zabiegów jest koniecznych?

fot. materiały prasowe

O odpowiedź na to pytanie zapytaliśmy ekspertkę. „Aby uzyskać trwały efekt, konieczne jest wykonanie od 4 do 6 zabiegów w odstępach co 4-6 tygodni. Dokładną liczbę niezbędnych sesji epilacji laserowej określamy na podstawie rodzaju włosków i skóry podczas konsultacji kosmetologicznej.” – mówi A. Chumińska.

Jak się do nich przygotować?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że skóra, którą poddajemy depilacji laserowej, nie może być opalona – odstęp od opalania do zabiegu powinien wynosić co najmniej 4 tygodnie. Właśnie z uwagi na tę kwestię przyjmuje się, że jesień jest najlepszym momentem na wizytę w gabinecie kosmetologii laserowej. Jeśli jednak zdecydujemy się na epilację w sezonie letnim, odsłonięte miejsca należy zabezpieczać kremem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Przygotowując się do zabiegu, zalecane jest także ogolenie włosków maszynką. Nie należy poddawać się depilacji woskiem, depilatorem ani pęsetą przez co najmniej 1 miesiąc przed planowanym zabiegiem.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej?

fot. materiały prasowe

Z uwagi na bezpieczeństwo pacjentów, a także skuteczność przeprowadzonego zabiegu, należy  bezwzględnie przestrzegać przeciwwskazań do zabiegu depilacji laserowej. Wśród nich wymienić można: ciążę, bielactwo, łuszczycę, stosowanie leków światłouczulających, świeżą opaleniznę czy świeżo przeprowadzony zabieg peelingu. „Przed rozpoczęciem zabiegów zawsze przeprowadzany jest wywiad z Pacjentem, który musi rzetelnie odpowiedzieć na wszelkie pytania i wyrazić zgodę na zabieg. Zatajenie przeciwwskazań może nieść za sobą szereg negatywnych dla zdrowia konsekwencji.” – dodaje A. Chumińska.

Gdzie udać się na zabieg depilacji laserowej w okolicy Zielonej Góry?

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą dostępną metodą trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Gabinet specjalistki – kosmetolog Anny Chumińskiej, zlokalizowany jest w Sulechowie przy ul. Krańcowej 2a. Do końca października na pierwszy zabieg depilacji laserowej dowolnej partii ciała obowiązuje rabat -20%. Wizytę można umówić telefonicznie: 690 067 557 lub poprzez platformę Facebook Facebook Kosmetologia Laserowa Anna Chumińska.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here