Jerzyki już przyleciały do Zielonej Góry (WIDEO)

0
280
Budki dla jerzyków na os. Pomorskim /fot. Jacek Budziński.

Jerzyki już są w Zielonej Górze. – Jerzyki przyleciały na os. Pomorskie – relacjonuje radny Jacek Budziński. Pojawiły się także w innych częściach miastach, np. na os. Zastalowskim.
Jerzyki już są w Zielonej Górze

Jerzyki w Zielonej Górze będą mogły znaleźć wiele nowych lokum do zamieszkania. O budki dla jerzyków od lat starał się radny Jacek Budziński. W tym roku magistrat zorganizował akcję rozdawania budek. Do mieszkańców trafiło kilkaset nowych domków dla jerzyków. Część z nich wróci jednak do swoich starych domostw zlokalizowanych w różnych otworach w blokach. Pierwotnie jerzyki gniazdowały w dziuplach starych drzew albo szczelinach skał, stromych urwiskach i przepaściach. Współcześnie lęgną się niemal wyłącznie w budynkach, nie tylko w centrach dużych miast, ale i w mniejszych miastach i na wsiach. Gniazdo ulokowane jest tam w szczelinach.

Słychać ich śpiew
Jerzyki są naturalną ochroną przed komarami. Potrafią upolować nawet 20 tys. komarów much i meszek, a może nawet więcej jeśli muszą wykarmić młode. Śpiew tych ptaków można już usłyszeć w mieście.  Zobaczcie wideo!
PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here