Jeden z “elektryków” ma już 100 tysięcy km na liczniku. Elektryczne autobusy zrobiły miliony kilometrów

0
1575
Autobusy elektryczne Zielona Góra
fot. ZielonaNews.pl

Miejski Zakład Komunikacji w 2018 roku wzbogacił się o ponad 40 autobusów elektrycznych. Pierwsze elektryki zaczęły kursować po naszym mieście we wrześniu 2018 roku. – Pierwszy z elektrycznych autobusów wczoraj osiągnął przebieg 100 tysięcy kilometrów. Kolejne cztery zbliżają się do „setki” i zapewne przekroczą ją jeszcze w tym miesiącu – informuje Janusz Kubicki, prezydent miasta.
Elektryczne autobusy zrobiły już miliony kilometrów

Jak tłumaczy prezydent kolejne cztery zbliżają się do „setki”.  – Zapewne przekroczą ją jeszcze w tym miesiącu. Aktualnie dysponujemy 43 pojazdami elektrycznymi. Do końca czerwca 2020 r „elektryki” przejechały ulicami naszego miasta blisko 3 miliony 600 tysięcy kilometrów – informuje J. Kubicki.

Kosztowały miliony złotych
W listopadzie 2017 roku miasto podpisało umowę na zakup niskopodłogowych autobusów elektrycznych typu solo za 96,5 mln zł. Autobusu dostarczyło konsorcjum firm Ursus (czytaj więcej: Umowa na zakup autobusów elektrycznych). Razem z zakupem autobusów miasto zadbało o infrastrukturę. Zmodernizowano pętle, powstały stacje do ładowania autobusów elektrycznych.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here