Jeden bilet wystarczy żeby dojechać do Berlina i zwiedzić całe miasto

0
173

Zielona Góra stworzyła z Berlinem bardzo atrakcyjną ofertę dla podróżujących pociągiem. Bilet na przejazd pociągiem między miastami daje możliwość podróżowania komunikacją miejską.

 

Zielonogórzanie wybierający się w podróż do Berlina mogą na jednym bilecie objechać cały Berlin tamtejszą komunikacją miejską. A może to być metro, autobus lub tramwaj, nie ma to znaczenia. Taki bilet jest ważny przez cały dzień. Natomiast podróżni z Berlina przyjeżdżający do Zielonej Góry mają możliwość poruszania się zielonogórską komunikacją przez trzy dni na jednym bilecie.

Taki układ został zawarty między władzami miasta Zielona Góra, a niemieckim Związkiem Komunikacyjnym Berlin- Brandenburgia. Czesława Bieruta, dyrektor Oddziału Lubuskiego Spółki Przewozów Regionalnych w Zielonej Górze zapewnia, że podobne porozumienia istnieją już w innych miastach od kilku lat i cieszą się sporym zainteresowaniem.

Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry, zapewnia, że ma to służyć temu żeby więcej ludzi decydowało się na wycieczki do Berlina, chociażby jednodniowe. Nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów, więc jest to bardzo zachęcająca propozycja. Podróżujący korzystają już z dodatkowych funkcji biletu.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here