Jazzujące Muzeum w Zielonej Górze

0
123
Jazzujące Muzeum w Zielonej Górze
materiały prasowe

Kolejna odsłona Jazzującego Muzeum w Zielonej Górze. Recital Dominika Wani połączony z pokazem obrazu Andrzeja Urbanowicza (1938-201) „Oko-AAAAHHH”. Organizatorami wydarzenia jest Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety.

Jazzujące Muzeum w Zielonej Górze

23 marca o godz 19.00. Bilety można nabyć w kasie Muzeum w cenie 25 zł, młodzież szkolna i studenci – 10 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.

Program wieczoru:

  • wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak
  • prezentacja obrazu Andrzeja Urbanowicza (1938-2011) “Oko-AAAHHH”, 1969, z kolekcji MZL – Leszek Kania
  • przerwa
  • recital jazzowy Dominika Wani

Dominik Wania krótka historia

Dominik Wania w roku 2005 ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie fortepianu. Jest czynnym muzykiem sesyjnym. Współpracuje i występuje ze znakomitościami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej. Koncertował w wielu krajach Europy Azji oraz w Ameryce Południowej i USA. Jest  adiunktem w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz wykładowcą w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W czerwcu 2013 roku ukazał się pierwszy autorski album Dominik Wania Trio.W kwietniu 2014r. Dominik Wania został uhonorowany nagrodą TVP Kultura „Gwarancje Kultury 2014″ oraz dwiema nagrodami Fryderyk 2014 w kategoriach Jazzowy Album Roku i Debiut Roku. W listopadzie 2015 roku nawiązał współpracę ze Zbigniewem Preisnerem i wziął udział w nagraniu płyty z nowymi kolędami pt.W poszukiwaniu dróg. Album uzyskał status platynowej płyty. W styczniu 2017 brał udział w nagraniu płyty zespołu Maciej Obara Quartet. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here