We wtorek startuje Jarmark Wielkanocny w Zielonej Górze. Kiedy i co się będzie działo?

0
2699
Jarmark Wielkanocny 2022 Zielona Góra
fot. ZielonaNews.pl

Jarmark Wielkanocny 2022 Zielona Góra. – Po dwuletniej przerwie wracamy z najbardziej kolorowym i wiosennym wydarzeniem na Zielonogórskim Deptaku – poinformowała Marta Blonkowska z ZOK. Impreza będzie odbywać się w dniach od 5 do 13 kwietnia.
Jarmark Wielkanocny 2022 Zielona Góra. Kiedy i co się będzie działo?

Jak zapewnia ZOK deptak zmieni się w kiermasz palm, wypieków i pisanek wielkanocnych. – Okolice ratusza wypełnią się kolorowymi straganami, w których bogactwo polskiej tradycji zaprezentują miejscowi rzemieślnicy oraz twórcy ludowi: rzeźbiarze, koronkarki, piekarze i cukiernicy, twórcy ozdób świątecznych i pięknych palm wielkanocnych, a także artyści ludowi malujący kolorowe pisanki. Stoiska czynne będą w godzinach 11.00 – 19.00 – informuje M. Blonkowska. 

Dodatkowe atrakcje podczas Jarmarku Wielkanocnego w Zielonej Górze
Na jakie atrakcje możemy liczyć podczas Jarmarku Wielkanocnego 2022?  Szczegóły znajdziecie poniżej.

  • W weekend 9 i 10 kwietnia, od godz. 12.00 do 16.00, w okolicach ratusza odbywać się będzie KRASZANKOWA WARSZTATOWANIA, czyli wspólne przygotowywanie oryginalnych, świątecznych ozdób. Będą zajączki, jajka i kurczaczki, czyli wszystko to, co najmłodsi fani zadań plastycznych uwielbiają najbardziej. Nie zabraknie również dużych form, na których swoja sztukę będą mogli zaprezentować naprawdę najmniejsi – 2-3 latki.
  • 9 kwietnia, wspólnie z grupą BABIE LATO zostanie wykonana najwięksaą palmę wielkanocną w mieście. Jest to wieloletnia tradycja ZOK, a przygotowania do montażu palmy w centrum miasta trwają cały poprzedzający wydarzenie tydzień.
  • Specjalne atrakcje przygotowało również Stowarzyszenie Moje Miasto. 8 kwietnia, w piątek, odbędzie się wyjątkowy koncert „Gramy dla Pokoju”, podczas którego wystąpią wokaliści z Domu Harcerza, Jadwiga Macewicz, Maciej Wróblewski oraz na finał zespół Cadilac.
  • Stowarzyszenie Moje Miasto zadbało również o najmłodszych fanów żużla. 9 kwietnia, od godziny 14.00 odbywać się będzie STREFA FALUBAZIAKA, w ramach której pojawią się również zawodnicy Falubazu.
  • 11 kwietnia, od godziny 14.00 odbędą się warsztaty i pokazy kulinarne, podczas których uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego poczęstują mieszkańców oraz gości wielkanocnymi potrawami.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here