Wiemy, kiedy wystartuje Jarmark Bożonarodzeniowy i Wigilia Miejska!

0
953
Jarmark Bożonarodzeniowy 2016 w Zielonej Górze wystartuje 15 grudnia
Kiedy odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy?

Już 15 grudnia startuje Jarmark Bożonarodzeniowy w Zielonej Górze. Impreza  odbędzie się na Starym Rynku przy Ratuszu. Potrwa do 22.12.2016r. Zaś Wigilię Miejską okraszoną pysznym jedzeniem, cudnymi zapachami i pięknym kolędowaniem zaplanowano na 18 grudnia.

Świąteczna tradycja

Podczas jarmarku lokalni rzemieślnicy zaprezentują swoje produkty, a zielonogórzanie i wszyscy goście będą mogli spróbować grzanego wina. Nie zabraknie również artykułów potrzebnych do przygotowania i wzbogacenia potraw wigilijnych. Swoje stroiki, anioły, haftowane obrusy, ozdoby choinkowe zaprezentują artyści i rękodzielnicy. Nie zabraknie również artykułów potrzebnych do przygotowania i wzbogacenia potraw wigilijnych.

Będzie pysznie

Zielonogórzanie będą mogli spróbować grzanego wina, dowiedzieć się jak przygotować trunek. Natomiast w niedzielę 18 grudnia (deptak przy Ratuszu), Jego Ekscelencja Ks. Biskup Tadeusz Lityński oraz Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki zapraszają serdecznie mieszkańców Zielonej Góry na Miejską Wigilię. Podczas Miejskiej Wigilii w koncercie kolęd i pastorałek zaprezentują się uczniowie Szkół Podstawowych nr: 7, 11, 14; Zespół Flash ze SP nr 7; studia wokalne: Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, M2, Pstryk, Studio A z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury; chóry: ZOK, Poco Serioso z Zespołu Edukacyjny nr 4, Chór Towarzystwa Śpiewaczego Cantemus Domino pod kierownictwem prof. Macieja Ogarka i Studiem Piosenki Erato. Najmłodszych zapraszamy na Słodką WegaWigilię z Fundacją Lyada od godziny 13. Życzenia mieszkańcom o godzinie 15:30 złożą biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz władze miasta, chwilę później koncertem kolęd Miejską Wigilię uświetni kapela Góralska Hora, a harcerze przekażą mieszkańcom światełko betlejemskie.

W poniedziałek (19.12) w godzinach 12.00 – 16.00 na Jarmarku pojawią się uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego, którzy podpowiedzą jak powinien wyglądać wigilijny stół i jak przyrządza się karpia oraz inne świąteczne potrawy.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here