Rusza Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie Mikołaj i Arka Noego (PROGRAM)

0
2293
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017 w Zielonej Górze
Miasto zaczyna świętowanie/ fot. ZOK
W piątek (15.12) na deptaku rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy 2017 w Zielonej Górze, który potrwa do piątku (22.12). Swoje stroiki, anioły, haftowane obrusy, ozdoby choinkowe zaprezentują artyści i rękodzielnicy. Nie zabraknie również artykułów potrzebnych do przygotowania i wzbogacenia potraw wigilijnych. Zielonogórzanie będą mogli spróbować grzanego wina, dowiedzieć się jak przygotować trunek. Stoiska czynne będą w godzinach 12.00 – 19.00.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017 w Zielonej Górze

W dniach 16 – 17 grudnia w godzinach 12.00 – 16.00 w namiotach usytuowanych w pobliżu Polsko – Niemieckiego Centrum Promocji i Informacji Turystycznej będzie funkcjonować Świąteczna Warsztatownia, gdzie odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci. Na najmłodszych czekać będą styropianowe bombki, które pod okiem instruktorów plastyków dzieci będą ozdabiały różnymi technikami. Wykonać będzie można, różnego rodzaju ozdoby choinkowe, które zabrać będzie można do domu lub udekorować choinki na zielonogórskim deptaku. Będzie czekała wełna, wstążki, koraliki, cekiny, kolorowy filc i wiele innych materiałów z których własnoręcznie można będzie wykonać świąteczny prezent. W tych dniach na deptaku w Namiocie Mikołaja będzie można spotkać Św. Mikołaja, który będzie animował dzieci, wręczał słodycze i będzie można sobie z nim zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Natomiast w niedzielę 17 grudnia (deptak przy Ratuszu), Jego Ekscelencja Ks. Biskup Tadeusz Lityński oraz Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki zapraszają serdecznie mieszkańców Zielonej Góry na Miejską Wigilię. Podczas Miejskiej Wigilii w koncercie kolęd i pastorałek zaprezentują wokaliści Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.
Życzenia mieszkańcom o godzinie 15.00 złożą biskup diecezji zielonogórsko – gorzowskiej oraz władze miasta. Chwilę później koncertem kolęd Miejską Wigilię uświetni zespół Arka Noego, a harcerze przekażą mieszkańcom światełko betlejemskie.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here