Jakie rozróżniamy rodzaje rakli do folii?

0
67
fot. materiały prasowe

Odpowiednie założenie folii wymaga od nas precyzyjności oraz posiadania odpowiednich umiejętności. Zadanie, które pozornie wydaje się proste, w rzeczywistości pokazuje, że niezbędna jest nasza dokładność, ale również odpowiednie narzędzia, które pomogą nam w prawidłowym nałożeniu folii na szybę. Jednym z nich jest rakla, czyli totalny niezbędnik w kwestii nakładania folii na szybę.

Czym jest rakla do folii?

Początkowo warto wytłumaczyć, czym tak naprawdę jest rakla do folii. Osoby, które nie są w branży, prawdopodobnie wiele razy ją widziały, jednak nie wiedzą, że tak się nazywa. Rakla to narzędzie niezbędne podczas aplikowania folii. Wraz z jej pomocą, możemy precyzyjnie zaaplikować folie, jak również usunąć spod niej pęcherzyki powietrza, które się pod nią pojawią. Możemy z niej korzystać zarówno na sucho, jak i na mokro, dlatego rakla do aplikacji folii musi zostać odpowiednio dobrana, do rodzaju pracy, jaki mamy zamiar wykonywać, aby cały proces nakładania zakończył się dla nas pomyślnie.

Rakla do aplikacji folii, jakie są jej rodzaje?

Jak mogliśmy wywnioskować z wcześniejszej treści, pierwszym podziałem rakli są te dopasowane do pracy na sucho i na mokro. Narzędzia różnią się, dlatego odpowiedni dobór narzędzia jest wskazany, aby cała praca przeszła łatwo i pomyślnie. Innym, równie ważnym podziałem rakli, jest ten, który wynika ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Rakla do folii może zostać wykonana z plastiku i jest to produkt uniwersalny, do pracy z różnymi powierzchniami, między innymi do oklejania samochodów, jak i witryn. Profesjonalne rakle wykonywane są z plastiku wysokiej jakości, który zapewni nam elastyczność i sztywność podczas pracy i dodatkowo ułatwi pracę w trudnodostępnych miejscach.

Innym materiałem, z jakiego wykonana może zostać rakla do aplikacji folii, jest drewno. W dużej mierze jest ona łączona z filcem, aby współpraca z nią była dla nas łatwiejsza. Warto również zaznaczyć, że drewniane rakle występują w różnych szerokościach, dlatego znajdziesz wśród nich narzędzie, które pozwoli Ci na naklejenie szerokich bryt folii. Drewniana rakla do aplikacji folii dzięki połączeniu z filcem, jest także sposobem na uniknięcie uszkodzenia delikatnych powierzchni. Oczywiście nakładki filcowe lub te, wykonane z mikrofibry dostępne są także do rakli plastikowych, dlatego warto przemyśleć nasz wybór.

Rakle do usuwania folii

Mniej oczywistymi raklami są te, do usuwania folii. Są one wykonane w inny sposób, aby ułatwić usunięcie folii bez uszkadzania materiału, na którym została nałożona. Rakla do folii tego rodzaju wykonana jest w taki sposób, aby każda z jej krawędzi miała inny kształt, co niezwykle pomocne jest podczas usuwania folii na różnych płaszczyznach pracy.

Niezależnie czy potrzebna jest Ci rakla do aplikacji folii, czy do jej usuwania, powinieneś korzystać tylko ze sprawdzonych sklepów. Jednym z nich jest drukoutlet.pl, czyli sklep z doświadczeniem, w którym szeroki wybór rakli, dzięki czemu dobierzesz swoje narzędzia, do pracy, którą masz zamiar wykonać.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here