Jakie bukiety kwiatów kupić na grób? Znaczenie gatunków kwiatów i kolorów

0
102
fot. materiały prasowe

Święta Bożego Narodzenia to ważne wydarzenie w każdej rodzinie. Większość z nas zasiada wtedy przy wigilijnym stole, spędza czas z rodziną, prowadzi ciekawe rozmowy, co jest trudne w zabieganej codzienności. Dla niektórych rodzin to radosny moment, który kojarzy im się głównie z prezentami i piosenkami, dla innych, szczególnie tych, którym niedawno zmarł członek rodziny, jest to chwila zadumy.

W tym czasie wiele osób wspomina swoich zmarłych bliskich i duża część osób odwiedza ich, zapalając znicze i składając kwiaty na ich grobach. Jednak nie wszyscy wiedzą, że poszczególne rodzaje kwiatów i ich kolory mogą wiązać się z określoną symboliką. W zimę lepiej wybrać sztuczny bukiet kwiatów. A więc w takim razie jak wybrać odpowiedni bukiet sztucznych kwiatów na grób?

Bukiet sztucznych kwiatów róż na grób

Jednym z najczęściej spotykanych bukietów sztucznych na polskich grobach są róże. Najczęściej kojarzą się z silnymi emocjami i uczuciami, takimi jak miłość. Należy jednak pamiętać, że o ile czerwone róże faktycznie oznaczają miłość i namiętność (a ciemna czerwień również sugeruje głęboki smutek), to inne kolory mogą zmienić to znaczenie. U tego gatunku należy unikać koloru żółtego, ponieważ symbolizuje on zazdrość. Kładziemy różowe róże na grobach przyjaciół i białe róże na grobach młodych ludzi, ponieważ symbolizują one niewinność.

Kolorowe chryzantemy

Ze względu na swoją niespecyficzną symbolikę jest to jeden z najbardziej uniwersalnych wyborów, ponieważ jego użycie oznacza głównie tęsknotę i smutek. Uczucia te wiążą się ze śmiercią każdego z naszych zmarłych bliskich, chryzantemy można umieścić na niemal każdym grobie bez obawy, że przekażemy coś, czego nie chcieliśmy przekazać.

Gerbery – sztuczny bukiet

Wyznanie miłości oznaczają również gerbery, czerwone kładziemy na grobach zmarłych bliskich. Jednak w przeciwieństwie do ich wyglądu, ich symbolika jest bardziej uniwersalna. Mogą oznaczać nie tylko romantyczną miłość, ale także miłość braterską czy bardzo głęboką i silną przyjaźń. Bez wahania możemy też umieszczać je na nagrobkach tych, których uhonorowaliśmy za ich życia.

Liliowa biel jako bukiet sztuczny

Lilie, które znajdujemy na grobach, są przeważnie białe. W tym zestawieniu niczym białe róże symbolizują czystość i niewinność. Dlatego najlepiej umieszczać je na grobach dzieci, młodzieży lub osób, które naszym zdaniem były życzliwe i dobre dla otaczających ich ludzi za życia.

Goździki

Jest to jeden z najtrwalszych kwiatów, prawdopodobnie lepiej znosi zimową pogodę niż wcześniej opisywani poprzednicy. Wiąże się to głównie z pamięcią i miłością. Zachowaj ostrożność, używając czerwonych goździków w bukietach sztucznych, ponieważ symbolizują one nieodwzajemnioną miłość i namiętność.

Czy warto kierować się tylko symboliką?

Ukryte znaczenie kwiatów jest oczywiście bardzo ważne, aby gest upamiętniający był osobisty, warto też zastanowić się, jakie kwiaty i kolory lubił zmarły. W końcu to dla ich pamięci składamy bukiet na grobie. Jeśli szukasz idealnego bukietu sztucznych kwiatów na grób, powinieneś odwiedzić sklep na stronie zniczefenix.pl . Sklep ten posiada wielki wybór różnych produktów na groby zmarłych od stroików po różne dekoracje. Na zbliżające się Boże Narodzenie mają dostępne znicze w kształcie choinki.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here