Jaką oliwę z oliwek do sałatki wybrać?

0
218
fot. materiały prasowe

 

Oliwa z oliwek to najbardziej podstawowy składnik do sałatkowych dressingów. Często wystarczy nieco takiej oliwy oraz np. odrobina soku z cytryny lub zioła, aby powstał lekki sos do sałatki. Jaką oliwę wybrać zatem do takich celów?

  • Oliwa z oliwek extra virgin

Do sałatek idealna jest oczywiście oliwa z oliwek typu extra virgin, czyli wyciskana z nich w ciągu niespełna doby po zebraniu tych owoców. Tego rodzaju oliwa powinna być jednak dobrze zabezpieczona przed psuciem się, a także – przed utratą witamin i innych cennych wartości odżywczych.

Aby wysokiej jakości oliwa z oliwek extra virgin jak najdłużej spełniała oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów powstało rozwiązanie o nazwie BoV (Bag on Valve). Dzięki temu możesz zakupić oliwę w sprayu, całkowicie pozbawioną dodatkowych konserwantów, a jednocześnie – odpowiednio trwałą. Oliwa z oliwek extra virgin w tej formie to także oliwa prosta w jej dozowaniu. Niezależnie od tego, czy ma być przeznaczona właśnie do sałatek, do gotowania, do smażenia, czy może do zupełnie innych celów. 

Forma sprayu gwarantuje równomierne i bardzo wydajne dozowanie oliwy z oliwek na powierzchnię: warzyw, bruschetty, patelni i na każdą inną. 

Oliwa w sprayu Vertego to oliwa pakowana właśnie na wspomnianej zasadzie BoV. Bag on Valve stanowi opakowanie charakterystyczne właśnie dla produktów polskiej marki Vertego. Zamawiając ją na oficjalnej stronie Vertego masz pewność, że otrzymasz produkt najwyższej klasy. 

Spraye BoV są opakowaniami próżniowymi. Powszechnie wiadomo, że produkty spożywcze pakowane próżniowo zachowują swoją świeżość o wiele dłużej, niż te, do których opakowań ma dostęp powietrze. Oliwa z oliwek pakowana metodą BoV nie musi być przechowywana w lodówce. 

  • Vertego – Twój internetowy sklep z oliwami!

Produkty, które nie są kupowane każdego dnia, a do takich niewątpliwie zalicza się oliwa z oliwek, chętnie zamawiane są przez internet. Łatwo zatem znaleźć witrynę tej cenionej marki oferującej tłuszcze roślinne w sprayu. Obok oliwy z oliwek extra virgin oraz jej smakowych odmian znajdziesz tam bowiem także oleje pakowane w systemie BoV. 

Niezależnie od tego czy preferujesz stosowanie w swojej kuchni oliwy, czy też klasycznego oleju, prawdopodobnie bardzo szybko docenisz system Bag on Valve i przyzwyczaisz się do niego. Nie od dziś wszak wiadomo, że „lepsze jest wrogiem dobrego”.

Sklep z oliwami online Vertego to miejsce, dzięki któremu nauczysz się stosowania oliwy bądź oleju w sposób zdrowy (w odpowiednich proporcjach) i oszczędny. Są to produkty z tzw. wyższej półki, jednak dzięki inteligentnemu dozowaniu wystarczają na dużo dłużej, niż przeciętna butelka oliwy o tej samej pojemności. 

Spryskanie sałatki oliwkową mgiełką pozwala szybko ją doprawić, a przy tym – nie wymaga przygotowywania dressingu w osobnym naczyniu, ani jego późniejszego mycia. Rozwiązanie Bag on Valve jest zatem ze wszech stron: praktyczne, nowoczesne i modne. Doceniają je zwolennicy zdrowego stylu życia i odżywiania, a także – zagorzali minimaliści. 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here