Jak zrobić renowację dachu płaskiego?

0
64
fot. materiały prasowe

Dach, jak każdy inny element budynku niszczy się wraz z upływem czasu. Pokrycie naturalnie się starzeje i potrzebuje remontu. Jak zrobić renowację dachu płaskiego, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty?

Zarówno deszcz i śnieg (a więc duża wilgoć), jak i wiatr czy mróz wykazują negatywny wpływ na pokrycie dachu. Przez ich działanie może dojść do nieszczelności lub innych uszkodzeń mechanicznych. Z biegiem czasu pokrycie traci także swoje właściwości termoizolacyjne.

Regularnie sprawdzanie stanu pokrycia

Aby zapobiec poważniejszym uszkodzeniem, warto regularnie kontrolować stan płaskiego pokrycia. Od czego zacząć? Przebieg renowacji i wielkość napraw w dużej mierze zależą od tego, jak rozległe są powstałe usterki. Warto w tym celu skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który fachowo określi stopień uszkodzeń i zaproponuje najlepsze rozwiązania.

Ważne: samodzielna ocena stanu pokrycia, bez posiadania właściwych umiejętności i kompetencji może okazać się kosztownym błędem i potężnie zagrozić bezpieczeństwu domowników.

Kiedy renowacja dachu?

Renowacja będzie konieczna w przypadku pojawienia się przede wszystkim takich mankamentów, jak:

  • purchle,

  • pęknięcia,

  • dziury oraz ubytki w pokryciu.

Ponadto wprawny dekarz zlokalizuje ewentualne przecieki oraz sprawdzi stan rynien, a także ogólną kondycję wytrzymałości płaskiego dachu.

Wybierz odpowiedni czas do napraw

Renowacji dachu nie da się przeprowadzić w każdych warunkach. Do tego typu prac wybierz porę roku z najmniejszą przewidywaną ilością opadów oraz silnego wiatru. Takie czynniki atmosferyczne mogłyby skutecznie uniemożliwić wykonanie napraw lub szybko zniszczyć efekty pracy. Co więcej, porywisty wiatr czy deszcz naraża zdrowie i życie osób pracujących na wysokościach na duże niebezpieczeństwo. Najlepsze będą do tego celu miesiące sezonu letniego i wiosennego.

Czy renowację dachu płaskiego warto robić na własną rękę?

Jeżeli wymagany remont płaskiego dachu ogranicza się do usunięcia kilku purchli, możesz podjąć się renowacji na własną rękę. W szczególności, jeśli uprzednio konsultowałeś stan pokrycia ze specjalistą i sam masz pojęcie o tego typu naprawach.

Jednak w przypadku, kiedy wymagane są poważniejsze naprawy, lepiej nawiąż współpracę z firmą, która zajmuje się takimi zleceniami. Fachowca profesjonalnie zajmie się wszelkimi przeciekami, problemem utraty ciepła czy nawet wymianą całego pokrycia. Wówczas będziesz miał pewność, że prace zostaną przeprowadzone w bezpieczny sposób, a ich efekt będzie zadowalający i trwały na lata.

Źródło: https://www.dohmann.pl/

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here