Jak wcześnie kupować obrączki ślubne? Kilka ważnych kwestii

0
66
fot. materiały partnera

Przygotowania ślubne potrafią spędzić sen z powiek niejednej parze narzeczonych. Trzeba dopilnować tylu szczegółów i dopiąć tak wiele kwestii na ostatni guzik, że często zakochanym zaczyna brakować czasu dla siebie. Aby ułatwić i uprzyjemnić Wam czas oczekiwania na własny ślub, przygotowaliśmy krótki poradnik dotyczący kupna obrączek. Zazwyczaj wszelkie artykuły mówią o tym, jak je wybrać – my podpowiadamy, kiedy je kupić. Zapraszamy do lektury poniższego tekstu. Dowiecie się z niego, o czym pamiętać podczas zakupu obrączek oraz na jakie sytuacje należy uważać.

Upewnijcie się, że wzór i rozmiar obrączek jest idealny

W odróżnieniu od innej biżuterii dostępnej w sklepach jubilerskich, obrączek nie da się zakupić od ręki. Co prawda w witrynach można znaleźć modele pokazowe, które służą sprzedawcom do zaprezentowania konkretnego wzoru, ale ostateczny efekt musi być idealnie dopasowany do Waszych dłoni. Oczywiście istnieją wyjątki, takie jak gładkie, złote obrączki ślubne, które można pomniejszyć albo powiększyć i kupić je w ciągu jednej wizyty u jubilera. To jednak rzadko spotykana sytuacja, a wzorniki widoczne na ladzie to zazwyczaj pozłacane, metalowe imitacje. Dzięki nim można wyobrazić sobie, jak będzie się prezentować Wasza obrączka, więc wybór ostatecznego wzoru i szerokości ozdoby jest dużo prostszy. Pierwszym krokiem zwykle jest więc sprawdzenie, jakie obrączki pasują do Waszych dłoni, a następnie zamówienie oczekiwanego motywu. Na realizację zlecenia czeka się zwykle 2-3 tygodnie, ale ten czas w dużej mierze jest uzależniony od działania sklepu. Salony należące do największych sieci jubilerskich wydłużają termin dostarczenia obrączek nawet do 1-1,5 miesiąca. Warto o tym pamiętać jeszcze przed wybraniem się do upatrzonego jubilera.

Nie zwlekajcie z zakupem obrączek ślubnych do ostatniej chwili

Niemal każda para narzeczonych wie, że przygotowania ślubne i sam ślub często obfitują w najróżniejsze, niespodziewane sytuacje. Zdarza się, iż obrączki odbierane dzień przed uroczystością mają zły grawerunek, są za małe albo zbyt duże. Aby uniknąć tego typu problemów, dobrze jest zamówić tę biżuterię dużo wcześniej – minimum miesiąc przed planowaną datą ślubu. Zyskacie czas na ewentualne poprawki albo zwrócenie się do innego jubilera, w razie, gdyby poprzedni nie był w stanie zrealizować zamówienia o czasie. Dobrym pomysłem jest też wyszukanie wymarzonych obrączek w internecie. W tym celu warto zajrzeć do profesjonalnych sklepów, takich jak E-Azur, gdzie znajdziecie szeroką rozmiarówkę biżuterii i różnorodne jej wzory. Dzięki temu unikniecie konieczności zmian przeprowadzanych na ostatnią chwilę i będziecie mogli cieszyć się Waszymi wymarzonymi obrączkami.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here