Jak urządzić ładny i funkcjonalny przedpokój?

0
314
fot. materiały prasowe

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzą nasi goście. Może powiedzieć niejedno o wystroju całego domu. Jednocześnie jest pomieszczeniem, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne dla domowników.
Na urządzenie przedpokoju większość z nas poświęca znacznie mniej uwagi niż na pozostałe pomieszczenia w domu (źródło: https://kobieta.wp.pl/urzadzanie-wnetrz-przedpokoj-jako-wizytowka-mieszkania-5982758582039169a). Okazuje się, że niesłusznie – przedpokój można bowiem śmiało uznać reprezentacyjną częścią mieszkania.

Przedpokój – co powinno się w nim znaleźć?

Wyposażeniem przedpokoju zwykle są wieszaki (wiszące w mniejszym przedpokoju, stojące w dużym), szafki na obuwie, lustro, a także duża szafa przesuwna, pełniąca funkcję przechowalni rozmaitych rzeczy – od kurtek po akcesoria do sprzątania. Dobrze jest umieścić tam także mniejszy mebel, na przykład drewnianą szafeczkę na klucze. Praktyczny może się też okazać gustowny kosz czy pojemnik na parasole. Sprawdzą się także ławy, pomocne przy zakładaniu obuwia. Od strony estetycznej uroku dodadzą kwietniki, obrazki na ścianach i inne dekoracje, dzięki którym pomieszczenie zyska na przytulności.

W niewielkich przedpokojach najlepiej sprawdzają się jasne, stonowane kolory (zarówno ścian, jak i mebli) oraz duże lustra, optycznie powiększające pomieszczenie. Zdecydowanie najlepsze do przedpokoju są szafy do zabudowy, które nie zajmą cennej przestrzeni. Pamiętajmy bowiem, że w przedpokoju niezwykle istotna jest swoboda komunikacji. Minimalna szerokość przejścia powinna wynieść 90 cm (źródło: www.domzpomyslem.pl/pomysly-i-porady/jak-urzadzic-przedpokoj/aranzacja-przedpokoju-jak-urzadzic-funkcjonalny-przedpokoj,pr194.html).

Ciekawe pomysły na oryginalny i gustowny przedpokój

Dobrym pomysłem na ciekawe ozdobienie przedpokoju i jednocześnie optyczne powiększenie go jest umieszczenie na ścianie lub ścianach fototapety. Odpowiednio dobrane zdjęcie (nadaje się tu motyw przyrodniczy, przestrzeń kosmiczna lub tapeta 3D) sprawi, że przedpokój zyska głębię. Pomieszczenie optycznie poszerzy także wyeksponowanie jak największego kawałka posadzki. W tym celu warto wybrać odpowiednie meble do przedpokoju – wiszące, na nóżkach (najlepiej zgrabnych, filigranowych) czy nawet płozach. Duży wybór ciekawych mebli do przedpokoju znajdziemy oferuje sklep meblowy Womag Meble w Zielonej Górze. Najważniejszym punktem przedpokoju może być stoliczek lub mała komoda, na której rozmieścimy przedmioty dekoracyjne będące wstępem do stylistyki całego mieszkania. Kluczowym elementem pomieszczenia może stać się również ozdobne lustro. Pamiętajmy więc, aby nie zaniedbać naszego przedpokoju – jest w końcu wizytówką całego domu.

Źródło: Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here