Jak skutecznie gromadzić wodę deszczową w zbiornikach przydomowych?

0
123
foto: unsplash.com

Instalacja, która pozwala na magazynowanie i wykorzystywanie deszczówki w domach jednorodzinnych lub wielorodzinnych czy obiektach użyteczności publicznej jest rozwiązaniem ekonomicznym i przyjaznym dla środowiska. Kiedy używamy wody deszczowej, oszczędzamy na wodzie pitnej, a nawet jeżeli mamy wątpliwości co do jej czystości, zawsze możemy podlać nią ogródek. Jak skutecznie gromadzić deszczówkę?

Zbiornik na deszczówkę naziemny – sklep-instalgrunt.pl. Ile wody oszczędzamy?

Ilość wody, którą można zaoszczędzić dzięki zbiornikowi na deszczówkę, zależy od rozmiaru zarówno zbiornika, jak i instalacji oraz ilości j wody zużywanej w domu. Czteroosobowa rodzina używająca wody deszczowej zużyje średnio od 50 do 120 m3 wody deszczowej rocznie. Oprócz wody, którą pijemy, około 80-90% wody używanej do prania, mycia toalet, podłóg, samochodów czy podlewania ogrodu można skutecznie zastąpić deszczówką. Braki uzupełnimy oczywiście wodą pitną, ale w gruncie rzeczy zbiornik na deszczówkę to inwestycja, która się po prostu opłaca. Konsekwentne używanie wody deszczowej przełoży się też na grubość portfela, bo co miesiąc zostanie w nim więcej pieniędzy. Praktyczny zbiornik na deszczówkę naziemny sklep-instalgrunt.pl to dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy żyć oszczędnie, a zarazem ekologicznie.

Jak gromadzić deszczówkę?

Jednym z najprostszych sposobów na magazynowanie wody deszczowej jest podłączenie zbiornika do rury spustowej systemu rynnowego. Woda zgromadzona w takim zbiorniku może posłużyć do nawadniania ogrodu – nie tylko poprzez ręczne podlewanie, ale i zraszacze.

Dzięki ręcznie przestawianej klapie deszczowej woda jest kierowana do beczki lub kanalizacji w zależności od potrzeb i ilości opadów w danym miesiącu. Jeżeli chcemy uzyskać bardziej wygodne rozwiązanie, możemy zainstalować prostą pompę elektryczną. Warto o tym pomyśleć zaraz przy instalacji zbiornika, ponieważ wymagany będzie montaż dodatkowych instalacji wewnętrznych. Niektóre ze specjalistycznych zbiorników na deszczówkę naziemnych sklep-instalgrunt.pl lokowane są pod powierzchnią ziemi, a Instalgrunt to producent przydomowych oczyszczalni ścieków. W wersjach bardziej komfortowych poziom wody w zbiorniku może być kontrolowany automatycznie, a w przypadku braku wystarczających opadów deszczu, poziom reguluje dodatkowo woda pitna. Jest to jednak droższe rozwiązanie. Poszukując zbiornika na deszczówkę naziemnego, wybierz sklep-instalgrunt.pl.

Zbiorniki na deszczówkę naziemne ze sklepu Instalgrunt.pl

Istnieją dwa rodzaje zbiorników na wodę deszczową: naziemne i podziemne.

· Zbiorniki naziemne służą do gromadzenia wody z rynien. Są one podłączone za pomocą rur lub węża o średnicy 50 mm do zbieraczy wody zainstalowanych na pionach spustowych. Dostępne w różnych kolorach elementy pozwalają dopasować je do elewacji budynku. Same zbiorniki na deszczówkę naziemne ze sklepu Instalgrunt.pl są wykonane z trwałych materiałów, które zapobiegają rozwojowi glonów.

· Zbiorniki podziemne są umieszczane pod ziemią, co jest bardziej estetyczne i praktyczne. Dostępne są w różnych wersjach oraz pojemnościach. Są one dobre dla osób ceniących sobie estetykę lub niemających miejsca na postawienie zbiornika naziemnego.

Zbiorniki na deszczówkę naziemne sklep-instalgrunt.pl to sprawdzony sposób na ekonomiczne oraz ekologiczne zarządzanie zasobami wody deszczowej. Firma to czołowy producent przydomowych oczyszczalni instalgrunt. Inwestycja w te nowoczesne rozwiązania zwraca się już po kilku latach.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here