Jak się żyje seniorom w mieście? Dziś spotkanie w mediatece

0
184
fot. Freepik.pl

Ruch Miejski Zielona Góra zaprasza wszystkie środowiska seniorów, urzędników, radnych, polityków, organizacje pozarządowe, mieszkańców, dziennikarzy i media na IV spotkanie otwarte, które tym razem poświęcone będzie polityce senioralnej.

Spotkanie odbędzie się 17 lipca (wtorek) o godzinie 17:00 w MEDIATECE Góra Mediów (I piętro) w Bibliotece im. C. Norwida w Zielonej Górze. 

– Czy Zielona Góra jest miastem przyjaznym dla osób starszych? Czy realizowana jest polityka senioralna w mieście? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć na IV spotkaniu otwartym Ruchu Miejskiego Zielona Góra – SENIORZY W MIEŚCIE.
Podczas debaty wsłuchamy się w potrzeby zielonogórskich seniorów. Jako ruch miejski przedstawimy także rozwiązania i pomysły na ulepszenie życia starszym mieszkańcom naszego miasta – informują aktywiści.

Co w planach spotkania?

Przyjrzymy się obecnej sytuacji seniorów między innymi: ofercie domów dziennej pomocy, klubom, usługom opiekuńczym, wolontariatom, potrzebom i oczekiwaniom instytucji i organizacji, które na co dzień zajmują się życiem seniorów w Zielonej Górze.
—————————————–
Czy na etapie planowania przestrzeni miejskiej, dostępu do kultury, transportu, rozrywki, usług medycznych i opiekuńczych a także ulg i udogodnień w mieście mamy wystarczającą ofertę dla seniorów? Czy miejskie programy Zgrana Karta 50+ i Koperta Życia wystarczą aby zapewnić zielonogórskim seniorom bezpieczeństwo, spokój, rozwój, aktywność i komfort życia w mieście?
———————————————————
Inicjatywy i instytucje chętne krótko się zaprezentować proszone są o kontakt.
Serdecznie zapraszamy do przybycia i udziału w forum. Każdy będzie miał możliwość przemówienia i zabrania głosu w debacie.
———————————————————-

Jesteśmy społeczeństwem starzejącym się i żyjemy coraz dłużej. Według danych z 2010 roku grupa osób w wieku 60+ liczy blisko 20 proc. W prognozach przewiduje się, że do 2035 r. odsetek sięgnie 30 proc. Jest to więc najbardziej dynamicznie rosnąca grupa wiekowa w miastach. Wszyscy zaczniemy się kiedyś starzeć dlatego polityka senioralna w mieście to temat bardzo ważny, wymagający dyskusji, planowania i skutecznego działa

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here