Jak prawidłowo przechowywać materiały eksploatacyjne – domowe biuro

0
288
fot. materiały prasowe

Tusze i tonery do drukarek wymagają określonych warunków przechowywania. Należy trzymać je w miejscach, w których panuje odpowiednia temperatura i gdzie nie będą miały kontaktu ze szkodliwymi dla nich czynnikami. Sprawdź, jak prawidłowo przechowywać tusze i tonery w domowym biurze, by zachowały swoje właściwości i służyły Ci przez dłuższy czas.

Prawidłowe przechowywanie tuszy do drukarek

Nieużywane tusze przechowuj zamknięte w oryginalnych opakowaniach. Trzymaj je w zacienionym miejscu – szufladzie biurka, szafce albo w pojemniku na półce. Będą pod ręką, gdy przyjdzie czas na ich zamontowanie. Tusze przechowuj w temperaturze od -15 do 35 stopni Celsjusza. Pamiętaj o tym przede wszystkim latem. W czasie najgorętszej z pór roku poszukaj wkładom chłodnego, zacienionego miejsca – w domowym biurze na pewno znajdzie się dla nich odpowiedni schowek. Latem i zimą nie zostawiaj wkładów w zaparkowanym samochodzie. Jak najszybciej przenieś opakowania do domu.

Gdy tusze są już zamontowane w drukarce, również trzeba zadbać o to, by nie zasychały. Jak to zrobić? Zawsze wyłączaj drukarkę za pomocą przycisku zasilania. Wtedy tusze wracają do najlepszej dla siebie pozycji, chroniącej przed wysychaniem. Po wyjęciu wkładu z urządzenia postaraj się jak najszybciej umieścić go w nim z powrotem.

Jak dbać o tusze HP?

Firmy produkujące materiały eksploatacyjne udzielają szczegółowych wskazówek w kwestii prawidłowego przechowywania swoich wyrobów. Zastanawiasz się, gdzie trzymać tusze HP i jak o nie zadbać? Producent radzi, by wkłady atramentowe przechowywać w oryginalnym opakowaniu, dopóki nie zaczniesz ich używać.

Jeśli natomiast otworzysz już tusz do drukarki HP i musi on tymczasowo pozostać poza urządzeniem, umieść go w plastikowym pojemniku ze szczelnym wieczkiem. Zadbaj o to, by dysze były skierowane do góry i staraj się ich nie dotykać. Jeżeli używane przez Ciebie tusze HP mają specjalny korek i został on odkręcony w celu otwarcia wkładu, zakręć go ponownie, zanim zaczniesz przechowywać atramenty poza drukarką. Nie zabezpieczaj materiałów foliowymi workami. Według producenta warto trzymać otwarte wkłady i głowice w szczelnie zamkniętym pojemniku z wilgotnym kawałkiem szmatki lub papieru wewnątrz.

Masz problem z zaschniętym tuszem? Skończył się wkład i potrzebujesz nowego do wymiany? Tusze do drukarek HP możesz zamówić na stronie https://www.profibiuro.pl/hp-c-86_49.html. Na stronie znajdziesz też materiały eksploatacyjne od innych producentów – zarówno atramenty, jak i tonery.

 

Jak przechowywać tonery do drukarki?

Chociaż tonery nie mają płynnej konsystencji, jak tusze, i nie mogą zaschnąć, to zasady ich przechowywania są bardzo podobne. Należy pozostawić wkłady w oryginalnych opakowaniach i trzymać je zacienionych miejscach o umiarkowanej temperaturze. Dobra będzie szuflada biurka, zamykana szafka albo pojemnik ze szczelnym wiekiem, na który nie padają promienie słońca. Chroń tonery przed wilgocią, aby się nie zbryliły i długo nadawały się do użycia.

 

Dlaczego warto zadbać o właściwe przechowywanie materiałów eksploatacyjnych?

Nieprawidłowe przechowywanie może doprowadzić do uszkodzenia wkładów do drukarki i pogorszenia się jakości wydruków. Jeżeli trzymasz tusze i tonery w nieodpowiednich dla nich warunkach, stracą swoje właściwości i staną się bezużyteczne. Atrament zaschnie, a toner przestanie działać prawidłowo. Aby do tego nie dopuścić, znajdź w swoim domowym biurze odpowiednie miejsce do przechowywania. Niezależnie od tego, czy są to tonery Brother, tusze HP czy wkłady innego producenta, podstawowa zasada pozostaje niezmienna: trzymaj materiały eksploatacyjne w odpowiednich dla nich warunkach, a zachowają trwałość i pozwolą na uzyskiwanie perfekcyjnych wydruków. Ponadto znając prawidłowe warunki przechowywania tuszu i tonera, możesz spokojnie kupować materiały na zapas, korzystając z promocji ilościowych i oszczędzając czas.

Pamiętaj również o jeszcze jednej ważnej kwestii. Dzięki właściwemu przechowywaniu materiałów eksploatacyjnych w domowym biurze chronisz dzieci przed kontaktem z substancjami, z którymi nie powinny mieć styczności. Jeżeli pociechy nie dosięgną do tuszy i tonerów, nie zaczną się nimi bawić. Zadbasz o bezpieczeństwo dzieci i nie stracisz kupionych materiałów eksploatacyjnych.

Już wiesz, jak należy przechowywać tusze i tonery, by dało się ich używać jak najdłużej. Zapamiętaj te wskazówki, a zaoszczędzisz na materiałach eksploatacyjnych i będziesz uzyskiwać idealne wydruki. W razie potrzeby zajrzyj do zaleceń producentów wkładów i drukarek. Instrukcje obsługi są dołączane do tuszów i tonerów, widoczne na ich etykietach albo dostępne w sieci.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here