Jak odpowiednia poduszka poprawi jakość Twojego snu po wysiłku fizycznym?

0
133
fot. materiały prasowe

Lubisz aktywny styl życia i zastanawiasz się, jak dodatkowo zadbać o regenerację w czasie snu po wysiłku fizycznym? Postaw na dobrą poduszkę i materac!

Sen to czas regeneracji organizmu. Jest on niezwykle ważny na co dzień, ale także po wysiłku fizycznym. Gdy regularnie uprawiasz sport, Twój organizm powinien mieć zapewnione odpowiednie warunki na odpoczynek. W innym przypadku bardzo łatwo o przeciążenia i kontuzję. Dlatego sen i jego jakość ma takie znaczenie. Tylko jak zadbać o to, by Twój sen był jeszcze lepszy? Zaczynając od dobrej poduszki i materaca! Zobacz, czym kierować się przy ich wyborze, by wybrać naprawdę dobrze!

Jak wybrać poduszkę?

Wybór poduszki do spania to ważna decyzja. To ona podpiera Twoje ciało podczas snu i zapewnia mu odpowiednią pozycję. Dzięki temu poduszka wspomaga rozluźnienie mięśni szyi i karku, prawidłowe ułożenie ciała, zniwelowanie obciążeń, wspiera w rehabilitacji kręgosłupa, a także pozwala na naprawdę dobry sen. Dlatego nie warto wybierać jej szybko, tylko dać sobie czas i wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników.

W przypadku wyboru dobrze jest zastanowić się nad wysokością poduszki. Tak naprawdę by była ona odpowiednia dla kręgosłupa, nie powinna być ani za wysoka, ani za niska. Liczy się tutaj to, jaką stabilizację daje Twojemu ciału, a także czy jest dopasowana do pozycji, w której śpisz. Inną poduszkę należy wybrać, gdy zasypiasz na plecach, a inną, gdy robisz to na brzuchu czy na boku. Jeśli czujesz, że potrzebujesz poduszki, która jest odpowiednio wyprofilowana do kręgosłupa, wybierz poduszkę ortopedyczną.

Prócz wysokości czy kształtu kluczowe jest także wypełnienie. Warto wybrać takie, które zapewnia podparcie i dostosowuje się do kształtu szyi oraz głowy. Tym samym lepszym rozwiązaniem będzie poduszka ze specjalistycznej pianki, która cechuje się dużą przewiewnością oraz sprężystością niż klasyczna poduszka, w której zastosowano puch gęsi i kurzy. Jak najbardziej jest to naturalne wypełnienie, które jest przewiewne i absorbuje wilgoć, jednak często się ono zbija, przez co nie dostosowuje się dobrze do szyi i głowy.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie materaca?

Co prócz poduszki? Materace! To właśnie materac wspiera całe Twoje ciało w czasie snu, zapewniając mu odpowiednie punkty podparcia i rozluźnienie mięśni. Nie musisz decydować się na najdroższy materac w sklepie, by zadbać o jakość swojego snu. Najważniejsze jest dostosowanie materaca do swoich potrzeb – wygody, wagi, wzrostu, nawyków, a także tego, czy śpisz samotnie, czy z kimś.

Jeśli poszukujesz dobrego, ale niedrogiego materaca, to możesz wybrać zarówno model sprężynowy, ale także materaca piankowe, modele hybrydowe czy lateksowe. Tym samym mimo niższej ceny nie musisz ograniczać się przy wyborze – możesz postawić na to, czego Twój organizm naprawdę potrzebuje. Dobrym pomysłem są materace piankowe, które często mają dwie twardości w zależności od ułożenia. Co więcej, w takich materacach dla wygody użytkowania została zastosowana pianka wysoko elastyczna z pianką gęstą. Widać wyraźnie, że przy szukaniu materaca, możliwości wyboru masz tak naprawdę bez liku!

Uprawiasz intensywnie sport? Twój organizm potrzebuje codziennej regeneracji skrojonej na miarę potrzeb? Tu warto zacząć od sprawdzenia, jak śpisz i na czym śpisz, by dać sobie czas na zdrową regenerację.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here