Jak nie zgubić się w internecie?

0
82
fot. materiały prasowe

Rozwój technologiczny sprawia, że coraz więcej czasu spędzamy w sieci. Jeszcze do niedawna, aby skorzystać z internetu, konieczne było uruchomienie komputera, dziś natomiast dostęp do niego możliwy jest również dzięki urządzeniom mobilnym. Z tego powodu niektórzy każdą wolną chwilę spędzają na śledzeniu mediów społecznościowych, przeglądaniu ulubionych witryn czy robieniu zakupów online. Jak zachować umiar w korzystaniu z wirtualnej rzeczywistości?

Na to i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziesz, odwiedzając nasz portal z nowinkami internetowymi.

Planuj codzienne czynności

Pojawia się coraz więcej uzależnień od bycia online, gier komputerowych i mediów społecznościowych. Jeżeli nie chcesz zgubić się w internecie i tym samym zacząć zaniedbywać swoje obowiązki oraz bliskie osoby, zachowaj kontrolę w korzystaniu z sieci. Jak to zrobić? Najlepiej z góry zaplanuj sobie dzień, ustal, ile czasu chcesz przeznaczyć na konkretne czynności, a ile na przeglądanie internetu i trzymaj się tego planu. Postępuj w myśl zasady: najpierw obowiązki, potem przyjemności. Jeśli przeglądanie mediów społecznościowych czy ulubionych witryn www odrywa Cię od innych zajęć, wyłącz internet lub dezaktywuj swoje konta na pewien czas.

Poruszaj się bezpiecznie po sieci

Niestety w dobie technologii popularne stały się też przestępstwa internetowe, przeważnie finansowe. Jak się przed nimi chronić? Przede wszystkim warto zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci, czyli korzystać tylko z bezpiecznych, sprawdzonych stron, nie podawać swoich wrażliwych danych przypadkowym osobom i mieć ograniczone zaufanie do innych użytkowników sieci. Niezwykle ważne jest też uświadamianie dzieci w kwestii niebezpieczeństw czyhających na nie w internecie. Dzięki rozmowie z najmłodszymi o potencjalnych zagrożeniach online zmniejszamy ryzyko, że padną oni ich ofiarą.

Z przestrzeni internetowej korzystamy codziennie i coraz więcej czynności przenosimy do rzeczywistości online. Warto jednak pamiętać, że nie powinna być to jedyna rzeczywistość, w której funkcjonujemy

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here