Jak kształtują się aktualne ceny domów w Zielonej Górze? W jakich lokalizacjach kupujący szukają domów?

0
3620
fot. materiały prasowe

Zielona Góra to jedno z najtańszych miast w Polsce pod względem cen za domy i mieszkania. Właśnie dlatego miasto to cieszy się coraz większym powodzeniem. Osoby poszukujące nieruchomości w Zielonej Górze, decydują się na zakup domu albo w centrum miasta, albo też zupełnie poza jego granicami, a więc w cichej i spokojnej okolicy.

Jak wyglądają ceny domów w Zielonej Górze?

Z danych serwisu Morizon.pl ze stycznia 2022 r. wynika, że średnia cena domu w Zielonej Górze to 912 319 zł (4779 zł/m²). Obecnie taki spadek cen jest rzadkim zjawiskiem, ponieważ w całym kraju ceny nieruchomości rosną od kilku do nawet kilkudziesięciu procent. Całkowity koszt zakupu domu w Zielonej Górze wynosi średnio 825 tysięcy złotych, jednak w tym mieście można znaleźć nieruchomości w cenach od 400 tysięcy do 3 milionów złotych. Domy w Zielonej Górze różnią się nie tylko pod względem powierzchni, ale także lokalizacji oraz różnych udogodnień.

W jakich lokalizacjach kupujący szukają domów?

Kupujący szukają domów w różnych dzielnicach Zielonej Góry. Niektórym bardzo zależy na niewielkiej odległości od centrum miasta i sklepów, innym na bliskości terenów zielonych i ogrodu botanicznego, a jeszcze innym na całkowitej ciszy, prywatności i spokoju. W przypadku studentów największym powodzeniem cieszą się osiedla Zaciszy, Przyjaźni i Malarzy. Z kolei osoby, którym zależy na większym prestiżu, decydują się na nowe osiedla takie jak Źródlane. Obecnie można także znaleźć domy jednorodzinne, bliźniaki i nieruchomości w zabudowie szeregowej, w samym centrum Zielonej Góry. Powstają nowe inwestycje, a dodatkowo niektórzy mieszkańcy decydują się na sprzedaż swoich domów. Niektórzy decydują się na zakup nieruchomości w znacznie większej odległości od centrum na granicy miasta lub już poza nim. W rzeczywistości takie rozwiązanie jest bardzo dobre, ponieważ Zielona Góra nie jest bardzo dużym miastem, a jednocześnie słynie z dobrej komunikacji. Sprawdź domy w Zielonej Górze na morizon.pl

Czy warto zamieszkać w Zielonej Górze?

Okazuje się, że Zielona Góra jest uznawana za jedno z najlepszych miast do życia i mieszkania w Polsce. To miasto ma naprawdę wiele terenów zielonych, jak zresztą wskazuje na to sama nazwa. W Zielonej Górze jest rozbudowana infrastruktura, a jednocześnie wszędzie jest blisko. W ten sposób nie trzeba tracić czasu na dojazdy, ani denerwować się korkami. Zielona Góra ma wiele atrakcji turystycznych, z których mogą korzystać mieszkańcy na co dzień. Chodzi tutaj o Starówkę, muzea, ogród botaniczny oraz lokalne winiarnie. Wiele domów sprzedawanych jest w rejonie Górnej-Ochli, czyli miejscu znajdującym się kilka minut od centrum ze znanym Muzeum Etnograficznym oraz Skansenem. W Zielonej Górze znajduje się wiele ścieżek rowerowych i spacerowych, a dodatkowo mieszkańców mogą zachwycać piękne krajobrazy. To miasto daje więc sporo możliwości, a ceny domów i mieszkań są bardzo atrakcyjne, zwłaszcza w porównaniu z takimi miastami jak Warszawa, Gdańsk i Kraków. Jednocześnie Zielona Góra nie jest tak zanieczyszczona jak inne duże miejscowości w Polsce, a tym samym jest zdrowsza do życia.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here