Jak kompleksowo zadbać o włosy?

0
110
fot. materiały prasowe

Włosy są niejako wizytówką człowieka. Przetłuszczone lub przesuszone nie prezentują się efektownie przez co odbiór nas przez otaczające społeczeństwo jest negatywny. Od razu jesteśmy postrzegani, jako osoby, które nie dbają o siebie i o swoją urodę, a ta w obecnych czasach jest niezwykle ważna. Trzeba jednak wiedzieć, że wpływ na to, jak wyglądają nasze włosy ma nie tylko dieta i stan zdrowia, ale także to, w jaki sposób się je pielęgnuje i jakich środków się do tego używa. 

 

  1. Co to jest bad hair day?
  2. Czym i jak myć włosy?
  3. Pielęgnacja włosów – co to jest pomada do włosów?

 

Co to jest bad hair day?

Bad hair day to popularne w Ameryce powiedzenie, gdy włosy tamtejszych kobiet nie wyglądają zbyt dobrze. Od pewnego czasu można się z nim spotkać także w Europie i Polsce. Nic dziwnego, że kobiety przykładają tak dużą uwagę do tego, jak wyglądają ich włosy. Mocne, lśniące i gęste, to duma i ozdoba każdej z nich. Zaniedbane, gorzej wyglądające włosy sprawiają, że wizerunek jest lekko nadszarpnięty, a także nasze samopoczucie jest znacznie gorsze. 

 

Stan włosów zależy od kilku czynników – diety, hormonów, warunków atmosferycznych, czy też problemów zdrowotnych. Nawet zdrowe włosy i zdrowa skóra głowy mogą w pewnym momencie zacząć się przetłuszczać, stać się suche, łamliwe i osłabione. Nierzadko też zaczynają wypadać. Dlatego też ważne jest, aby tak jak w przypadku cery, raz na jakiś czas konkretnie się im przyjrzeć, aby sprawdzić, czy nie przyszła pora na zmianę kosmetyków. O ile ich wybór może zostać wskazany przez fryzjera lub stylistę, o tyle pielęgnacja włosów jest dość uniwersalna. 

 

Czym i jak myć włosy?

Można powiedzieć, że są dwa typy kobiet, pod względem pielęgnacji włosów. Jedne muszą myć je codzienne, inne raz na dwa, a nawet trzy dni. Nie oznacza to wcale, że ta pielęgnacja nie jest właściwa. Włosy powinno się myć wtedy, kiedy zaczynają wyglądać nieświeżo lub skóra głowy jest przetłuszczona. Do mycia używa się głównie szamponu, który dobiera się do skóry głowy. Kosmetyk ma przede wszystkim oczyścić skórę i zmyć resztki środków do pielęgnacji oraz w razie problemów – pozbyć się łupieżu. 

 

Nie bez znaczenia pozostaje technika mycia włosów. Szamponem powinno się myć tylko skórę głowy. Bardzo częstym błędem jest używanie bardzo dużej ilości kosmetyku, który jest rozcierany na całych włosach, a przy tym są one mocno szarpane. Wystarczy środek wetrzeć opuszkami palców. Warto wiedzieć, że mokre włosy mają odchylone łuski, co przy mocnym tarciu będzie powodować ich wypadanie. Należy je także myć dwuetapowo. Mycie wstępne rozluźni cząsteczki brudu, a drugie – pozowli się go pozbyć. 

 

Pielęgnacja włosów – co to jest pomada do włosów?

Pomada do włosów znajduje się na pograniczu pasty do włosów i kremu. Jej zaletą jest to, że można jej używać zarówno do krótkich, jak i długich włosów. Należy jednak pamiętać o umiarze. Pomady do włosów to silnie skoncentrowane produkty, które bardzo często są oparte na wosku. Jego główną funkcją jest nadanie włosom blasku, wygładzenia i podkreślenia kształtu fryzury. 

 

Najpopularniejsze rodzaje pomady mają twardą i zbitą strukturę, która przypomina stężały wosk. Wystarczy niewielką ilość rozetrzeć na dłoni, a następnie delikatnie wprowadzić w wilgotne włosy. Efekt? Pojawi się od razu i utrzyma do następnego mycia! Istnieją na rynku także pomady, które są w płynie, a ich aplikacja polega na rozpylaniu. Warto także dodać, że po ten kosmetyk często i chętnie sięgają nie tylko kobiety, ale także panowie, dla których nienaganny wygląd i dobrze ułożona fryzura jest bardzo ważna. 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here