Jak idą prace nad budową S3?

0
1822
fot. GDDKiA

Podczas poniedziałkowej (26.02) sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego, radni zapoznali się z aktualnym stanem priorytetowych inwestycji, jakie obecnie są realizowane w regionie. Jednym z punktów obrad, był aktualny stan prac na S3.

Koniec coraz bliżej

Realizację projektu i zarządzaniem drogą ekspresową zajmuje się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja realizowana jest dzięki funduszom ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Obecnie, na terenie województwa budowane są odcinki:
Zielona Góra Północ – Nowa Sól Południe – druga jezdnia. Zakończenie prac planowane jest na lipiec 2018 r.
Nowa Sól – Legnica od węzła Nowa Sól Południe do węzła Kaźmierzów bez węzła. Zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2018 r.

Zrealizowane odcinki:

  • obwodnica Gorzowa Wlkp. (druga jezdnia została oddana w październiku 2017 r., pełną funkcjonalność mają wszystkie węzły),
  • odcinek Gorzów Wlkp. Południe – Międzyrzecz Północ z obwodnicą Skwierzyny i dwoma węzłami,
  • obwodnica Międzyrzecza (druga jezdnia została oddana w 2016 r.),
  • odcinek Międzyrzecz Południe – Sulechów,
  • Sulechów – Zielona Góra Północ – druga jezdnia została oddana w październiku 2017 r., odcinek bez mostu w Cigacicach, którego realizacja jest planowana na 2019 r.

Niedawno, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowała film, ukazujący wybudowane nowoczesne drogi, a także te, które są w trakcie budowy. Na filmie nie zabrakło drogi ekspresowej S3. Film, możecie obejrzeć na stronie Ministerstwa Infrastruktury.

(źródło: UMWL)

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here