Jak będzie wyglądało skrzyżowanie przy ul. Batorego po przebudowie? (MAPY)

0
2735
Remont skrzyżowania ul. Batorego i ul. Rzeźniczaka
fot. ZielonaNews.pl

Ruszyła przebudowa skrzyżowania ul. Batorego i ul. Rzeźniczaka. Wykonawca ma 90 dni na realizację inwestycji. – To jest newralgiczny punkt. Często dochodziło tu do kolizji – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent miasta Janusz Kubicki. Przebudowa obejmie nie tylko samo skrzyżowanie, ale także chodniki, ścieżki rowerowe, które znajdują się wokół tego skrzyżowania.

Remont ul. Batorego i ul. Rzeźniczaka
Na skrzyżowaniu przy ul. Batorego po przebudowie pojawią się dodatkowe pasy ruchu. – Miejmy nadzieje, że pozwolą na to by stało się bardziej bezpiecznie i płynne – mówił J. Kubicki. W planach jest także likwidacja jednego z przejść dla pieszych. – Zostanie tylko jedno. Powinno pozwolić na normalne funkcjonowanie tego skrzyżowania – tłumaczył dziś prezydent. Dodatkowo wydzielony zostanie pas do skrętu w prawo z ul. Batorego w ul. Rzeźniczaka. – Sama ul. Rzeźniczaka poszerzona zostanie o jeden pas ruchu. Będzie jeden pas ruchu do skrętu w prawo, w stronę Trasy Północnej. A pas lewy będzie do jazdy na wprost i w lewo – tłumaczył dziś Krzysztof Staniszewski, z-ca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami.

Przebudowa skrzyżowania przy ul. Batorego obejmie ścieżki rowerowe

fot. materiały Urzędu Miasta Zielona Góra
Poza przebudową skrzyżowania pojawią się także ścieżki dla rowerzystów. – Poza przebudową skrzyżowania będzie budowany długi odcinek ścieżki rowerowej, aż do ul. Energetyków – mówił dziś Marcin Kwapiszewski, kierownik budowy Bud-Dróg. Przebudowa chodników i budowa ścieżki rowerowej będzie realizowana równoległe z przebudową skrzyżowania.

Szykuje się także zmiana sygnalizacji świetlnej. – Będzie akomodacyjna, cykliczna, czyli dostosowująca się do natężenia ruchu drogowego. Wyznaczamy dodatkową fazę do skrętu w lewo bezkolizyjną z jazdą na wprost – mówił K. Staniszewski. Powstaną bramownice, wysięgniki, a  sygnalizatory będą wisieć nad jezdnią. Sygnalizatory zostaną dostosowane do pieszego i rowerzysty.

Przebudowa skrzyżowania ul. Batorego. Będą utrudnienia

Podpisanie umowy na remont skrzyżowania ul. Batorego i ul. Rzeźniczaka fot. ZielonaNews.pl
Przebudowa tego skrzyżowania ma potrwać 90 dni i zarówno piesi jak i kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. – Musimy przeprosić kierowców, ale muszą się uzbroić w cierpliwość. To jest bardzo ruchliwa droga, więc trzeba się spodziewać, że będzie wydłużony monet przejeżdżania przez to skrzyżowanie – mówił dziś Kubicki. Z ruchu już teraz jest wyłączony jeden ciąg pieszy. – Będziemy się go starali sukcesywnie zamykać, żeby przepuścić ruch na stronę wykonaną i wtedy będziemy robić drugą.  Nie będziemy robić na raz dwóch stron, żeby nie odciąć ruchu pieszego – tłumaczył M. Kwapiszewski. Będą także częściowe wyłączenia w ruchu dla kierowców. – Prosimy o unikanie komunikacji na tym skrzyżowaniu. Warto przestawić się na alternatywne rozwiązania – apelował kierownik budowy.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here