Jak będzie wyglądał dach parkingu wielopoziomowego przy Palmiarni?

1
1645
fot. ZielonaNews.pl

Znamy już wyniki ankiety, którą przeprowadził urząd miasta (czytaj więcej: Miasto przeprowadza ankietę w sprawie dachu parkingu przy Palmiarni).

Tor do jazdy na rolkach i rowerach

Mieszkańcy wybrali wariant trzeci. W planie jest tutaj tor tor do jazdy na rolkach i rowerach. – To zdecydowanie najdłuższa trasa. Wewnątrz toru znalazło się kilka miejsc do wypoczynku i do zabawy. Na przykład strefa wypoczynkowa została oddzielona od toru pergolą, która ma zapewnić spokój odpoczywającym – czytamy w ankiecie. Rozbudowana jest strefa drabinek, a plac zabaw od tu jest oddzielony od toru widownią.

fot. Urząd Miasta Zielona Góra

Ponad tysiąc osób zagłosowało

Udział w ankiecie wzięło 1286 osób. Na ten wariant zagłosowało 49,3 procent osób. Na pierwszy wariant zagłosowało 272 osoby (21,2 proc.). To wersja najbardziej uboga w urządzenia do zabawy i rekreacji. Wariant drugi poparło 380 osób (29,5 proc.). Tutaj plac zabaw został pomniejszony i podzielony na segmenty.

Parking dwupoziomowy. Przetarg trwa

Parking przy palmiarni będzie dwupoziomowy. Miasto ogłosiło przetarg na realizację inwestycji. Początkowo oferty mieliśmy poznać 6 września, ale z uwagi na liczne pytania od potencjalnych wykonawców, termin przeniesiono na 20 września.

Inwestycja obejmuje wykonanie następujących elementów:
1) budowę nawierzchni komunikacyjnych i zagospodarowanie terenu;
2) wykonanie robót budowlano-konstrukcyjnych;
3) budowę kanalizacji deszczowej;
4) budowę oświetlenia ulicznego;
5) likwidację kolizji z linią nn;
6) budowę przyłącza energetycznego,
7) likwidację kolizji z siecią Netia S.A;
8) budowę kanału technologicznego;
9) budowę ochrony wizyjnej miasta;
10) budowę systemu kontroli ruchu pojazdów na parkingach.

Więcej informacji na temat przetargu znajdziecie na stronie Urzędu Miasta —-> Budowa parkingu dwupoziomowego.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Do parkingu dla urzędników dołóżmy SPA by mogli wypocząć i basen by się mogli po godzinach siedzenia w biurze zrelaksować. Czemu wydajemy kupę kasy na udogodnienie dla uprzywilejowanej grupy społecznej? Na Czarkowie nie ma boiska dla dzieci i młodzieży, na innych osiedlach też by się znalazły potrzeby a miliony pójdą na parking działający w godzinach 7-16. Ludzie, zastanówcie się!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here