Jak będzie wyglądało wnętrze nowej szkoły przy ul. Energetyków? (WIZUALIZACJE)

5
1479
Szkoła przy ul. Energetyków

Już od września ma zacząć działać Zespół Edukacyjny nr. 10 przy ul. Energetyków czyli przedszkole i szkoła podstawowa. Łącznie do nowej placówki zostanie przyjętych 750 dzieci (Sprawdź, z jakich lokalizacji). – Dziś byłem na placu budowy nowej szkoły i przedszkola na ul. Energetyków. Oj powiem tak, jeszcze dużo jest do zrobienia – skomentował na swoim fanpage Janusz Kubicki, prezydent miasta.

Potrzeba nowych rozwiązań przy szkole

O problemach związanych z lokalizacją placówki niejednokrotnie wypowiadali się nasi Czytelnicy (czytaj więcej: Lokalizacja szkoły wzbudza zastrzeżenia). Podkreślali zarówno to, że szkoła zlokalizowana jest przy ruchliwej ulicy, a to może stwarzać zagrożenie dla dzieci, jak również trudności komunikacyjne, związane z pojawieniem się większej ilości samochodów podczas odwożenia dzieci do szkoły. Prezydent Kubicki podkreślił jednak, że jest świadomy problemów. – Konieczne są jeszcze nowe rozwiązania związane z parkingami jak również docelowo z halą sportową no i nie należy zapominać o bezpiecznej drodze z domu do szkoły. Jest co robić. Ale już widać kształt tego jak to będzie wyglądać. Już są projekty jak mają wyglądać klasy, toalety. No cóż nie ma co cały czas coś się dzieje i cały czas do przodu. Koszt tej budowy to prawie 30 mln zł – wyjaśnił. 

Setki dzieci znajdą miejsce w nowej placówce

Firma Agrobex ma przebudować, zmodernizować i przystosować obiekt tak, żeby we wrześniu był gotowy na przyjęcie nowych uczniów. – Planujemy docelowo ilość oddziałów na poziomie 24. Trzy oddziały na każdym poziomie. Zatem maksymalna liczba uczniów to 600. Planowana liczba oddziałów przedszkolnych dzieci od 3-6 lat to sześć. I w tym przypadku maksymalna liczba wychowanków wyniesie 150. Łączna maksymalna liczba dzieci to 750 – tłumaczyła podczas podpisania umowy Wioleta Haręźlak, ówczesna wiceprezydent miasta. Szkoła ma być dostosowana dla osób niepełnosprawnych. W 2019 roku mają być uruchomione klasy 0, I, IV, VII (a inne poziomy jeśli będą zainteresowani uczniowie) a także 6 oddziałów przedszkolnych (czyli całe przedszkole). Wraz z budową szkoły powstanie także stołówka, place zabaw. A w 2020 roku ma zostać wybudowany kompleks sportowy. – Powstanie także strefa chilloutu, przyjazna uczniom zwłaszcza klas IV-VIII, gdzie będą mogły spędzać czas przed lekcjami, po lekcjach czy w trakcie przerw. To będzie taka strefa, która pozwoli im się zrelaksować, pobyć ze sobą po lekcjach – wyjaśniała Haręźlak.

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

 1. Czy to jest ta sama szkoła, o której informował przed wyborami duży baner na wylocie z Łężycy?
  Jak to szło – “budujemy dla WAS szkołę”? I czy to sama szkoła, która po wyborach okazała się jednak nie dla dzieci z Łężycy?

 2. Zamiast strefy jakiegoś Chilloutu proponuję świetlicę szkolną.
  Młodzieży starszej tzn. Chillout kojarzy się z paleniem narkotyków 🙁
  Chillout – wyluzowanie: gilejzy niech się biorą za naukę!!!

 3. Skąd uczniowie do klas czwartych?? Skoro np w takiej sp 11 są aktualnie 3 klasy trzecie??? W tym jedna integracyjna, której raczej nikt nie ruszy, a w pozostałych dwóch dzieciom z rocznika 2010 obiecano (w ramach zachęty) żeby przyszli do szkoły, że rejonizacja ich nie dotyczy. Hmmmmm?

 4. W ogóle to urzędnicy księciunia wygadują jakieś bzdurne rzeczy.
  Uchwała Rady Miasta określa rejon miasta przypisany do danej szkoły.
  Tylko dlaczego ma być to szkoła 4 klasowa 0, I, IV, VII. A inne roczniki?
  To po co miasta wywala 30 mln. zł. na taka małą szkołę i przedszkole / na przedszkolu zyskuje tylko 50 miejsc/?
  To nie lepiej było przenieść “Plastyka” np. na Botaniczną i przywrócić w tym budynku podstawówkę. Była tam 8 klasowa szkoła podstawowa.
  Piszę to bo moje wnuki mieszkają w rejonie nowej szkoły a muszą dymać do szkoły na Lisiej.
  A za trochę jak wybudują osiedle na Jana z Kolna to będą urzędasy wywalać dzieciaki z Lisiej, bio szkła okaże się za mała.
  Pani Haręźlak trochę perspektywicznego myślenia, to że Pani się wyniosła do Sejmiku i chce Pani siedzieć na dwóch stołkach, nie zwalnia Pani z racjonalnego myślenia.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here