Inwentaryzacja drzew w mieście. Ile pójdzie pod topór? (ZDJĘCIA)

1
391
fot. Paweł Janczaruk

Miasto prowadzi inwentaryzację drzew w pasach drogowych. Na drzewach widać zielone i pomarańczowe oznaczenia. Mieszkańcy są zaniepokojeni. Bo wygląda na to, że wiele z nich pójdzie po młotek.

– Takie z pomarańczowymi oznaczeniami widziałam przy ul. Dworcowej. Przynajmniej trzy drzewa. Kolejne przy ul. Energetyków – pisze do nas pani Anna. Pan Paweł wymienia: drzewa oznaczone na pomarańczowo są koło biblioteki, na ul. Bankowej, w parku Sowińskiego, na Moniuszki, jedno na ul. Kopernika, na ul. Podgórnej, na Chopina. W komentarzach na Facebooku pojawiają się także informacje o wycince przy al. Wojska Polskiego. – Co się dzieje. Wytną nam Zieloną Górą? – pytają zaniepokojeni Czytelnicy. I ruszyli z akcją #pamiętamtodrzewo (czytaj więcej o akcji pamiętamtodrzewo)

Urząd miasta informuje…

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z urzędem miasta. – Trwa inwentaryzacja drzew w pasie drogowym – usłyszeliśmy od Jacka Barczyńskiego z biura kształtowania zieleni. – Drzewa, które są oznaczone na pomarańczowe są przeznaczone do wycinki, a zielone do pielęgnacji – usłyszeliśmy.

Pracownia Architektury Krajobrazu Zielony Adres, która wygrała przetarg na realizację tego zadania znakuje drzewa od połowy sierpnia. Do końca września ma złożyć dokumentację. Część drzew z pewnością będzie wyciętych. – Wpływa na to stan biologiczny drzewa, to czy drzewo jest chorujące, czy ma ubytki tego rodzaju, że one są potencjalnym zagrożeniem – wyjaśnia Barczyński. Podkreśla, że niekoniecznie wszystkie oznaczone drzewa będą wycięte, bo miasto jeszcze będzie się przyglądać wnioskom z tej inwentaryzacji. –  W miejsce wyciętych drzew będziemy starać się sadzić nowe – uspokaja Barczyński. Na konkretne liczby musimy jednak poczekać przynajmniej do października.

fot. Paweł Janczaruk
fot. Paweł Janczaruk
fot. Paweł Janczaruk
fot. Paweł Janczaruk
fot. Paweł Janczaruk
fot. Paweł Janczaruk
fot. Paweł Janczaruk

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Dzika banda na czele z bucem drwalem kubickim,ktory za nic ma przyrode i mieszkancow.Dno,dno,dno

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here