Reklama
Reklama
Reklama
wtorek, 16 czerwca, 2026
Reklama
Reklama
Reklama
Strona głównaWydarzeniaKryminalneInspektorzy ITD otrzymali elektryczny radiowóz

Inspektorzy ITD otrzymali elektryczny radiowóz

Nieoznakowany radiowóz o napędzie elektrycznym otrzymali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. – Samochód jest wyposażony w sygnalizację uprzywilejowania, więc będzie wykorzystywany do kontroli drogowych. Zakup ekologicznego auta został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. To kolejny elektryczny pojazd we flocie ITD – informuje Inspekcja Transportu Drogowego.

Elektryk zastąpi samochód o zasilany olejem napędowym

Nowy samochód elektryczny zastąpi wyeksploatowany już pojazd zasilany olejem napędowym. Ekologiczny radiowóz będzie wykorzystywany przez inspektorów lubuskiej ITD do kontroli drogowych, m.in. w zakresie stanu technicznego pojazdów, zadymienia spalin i rodzaju paliwa używanego do napędzania pojazdów. Oprócz tego posłuży inspektorom do wykonywania kontroli w siedzibach przedsiębiorstw transportowych.

Kolejny samochód elektryczny zasilił flotę ITD

Elektryczny samochód został zakupiony z wykorzystaniem środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Umowę dotyczącą dofinansowania podpisano w lipcu 2021 roku. To kolejny zasilany energią elektryczną radiowóz we flocie ITD. Ekologiczny, oznakowany samochód osobowy wykorzystują w codziennej pracy inspektorzy śląskiej Inspekcji.

Poznaj nasze social media

Sponsorowane

Manicure tytanowy – sprawdź co mówi o nim specjalistka z Zielonej Góry

Jeszcze do niedawna manicure tytanowy kojarzył się głównie z naturalnym wyglądem i jednolitym kolorem. Dziś coraz więcej kobiet odkrywa, że ta metoda stylizacji oferuje...

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj