Informacja o tym, że uchodźcy zgwałcili dwóch małych chłopców to fake news

0
349
fot. ZielonaNews.pl

– Ostatnio w mediach społecznościowych pojawiła się fałszywa informacja dotycząca uchodźców. Kłamliwy wpis miał sugerować, że w Kostrzynie nad Odrą dwóch obywateli Ukrainy miało próbować zgwałcić dwóch małych chłopców – informuje Lubuska Policja i stanowczo stanowczo dementuje, że do takiego zdarzenia miało dojść. – Tego rodzaju fake newsy w obecnej sytuacji są wykorzystywane do siania strachu i wywołania niepokoju społecznego – alarmuje policja.

Fake news w sieci o tym, że Ukraińcy zgwałcili dwóch chłopców
Lubuska Policja stanowczo dementuje informację, która pojawiła się w sieci. Kłamliwy wpis miał informować o usiłowaniu zgwałcenia dwóch małych chłopców przez obywateli Ukrainy w Kostrzynie nad Odrą. – Mimo, że nie mieliśmy informacji i sygnałów w tej sprawie, to policjanci dokładnie sprawdzili czy do takiego zdarzenia doszło. Taka sytuacja nie miała jednak miejsca – tłumaczy policja.

Fałszywe informacje mają wywołać strach
Wyjaśnia także, że fałszywa informacja, która nie odzwierciedla opisywanych zdarzeń, ma zawsze konkretny cel — wywołać strach i niepokój społeczny. – Spowodować zmianę postawy i wzbudzić negatywne postrzeganie konkretnych osób, grup społecznych, czy też narodów. Nie wierzmy takim przekazom  i zawsze weryfikujmy ich treść, bo często NIE SĄ PRAWDZIWE. Są to współczesne metody działania, które określone grupy osób wykorzystują niejednokrotnie do siania niepokoju społecznego. Przykładem tego typu działań mogą być rzekome ataki uchodźców na dzieci. To wszystko jest KŁAMSTWEM – tłumaczy lubuska policja.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here